Related Articles

7 Comments

 1. 6

  Wwwww

  Vječni pretendent na gradonačelničku funkciju morao bi malkice poraditi na gramatici i to onoj najosnovnijoj: č i ć i ije i je. Nije dovoljno biti “svijestan” kako bi se
  “riješavali” problemi i nije dovoljno “omogučiti” mladima “budučnost” privlačenjem “ulagaća”. Mladi, bježite od ovakvih koliko vas noge nose, vidite da zupanjski bukvani ne posjeduju elementarnu pismenost a kamoli bilo kakvu sposobnost koju bi stavili u sluzbu boljitka svih vas.

  1. 6.1

   Željko Džoić

   Bilo bi lijepo kada bi dotični gospodin ili gospođa imao-imala malo više kulture i društveno-odgovorne svijesti da iza svijih rijeći stane imenom i prezimenom.Samo kukavice i moralno osakaćeni ljudi nemaju hrabrosti javno istupati i čvrsto stati iza onoga što su izrekli, stoga kao takvi često pribjegavaju kamuflaži i maski kao instrumentu zaštite i skrivanja svog najčešće jadnog i bijednog identiteta.Pa zar nam toga nije dosta,oni maskirani i kamuflirani i jesu najviše krivi za puno toga što nam se danas dešava.Priznajem svoje greške i nedostatke i hvala Vam na kritici iako nije dobronamjerna.Očekivao sam da ćete i Vi dati svoj obol i reći nešto o samom problemu koji nije samo moj,on je i Vaš problem.Po Vama nije dobro imati svijest i savjest da se riješi problem mladih,Vama je bitnije oštro se obrušiti na nekoga tko Vam ne imponira ili pak ne misli tako zločesto i bezperspektivno.

 2. 5

  zeleni zub

  Miličeviću, zna se tko če ostat zaposlen, a tko neče..Samo treba iskaznica hdz-a, kao nekad partijska..Moj otac nikad u partiji nije bio, a sve je zaradio za vrijeme yuge, a sada, otkad imamo toliko željenu državu Hrvatsku, svi smo u blokadi..Živimo od mirovina naših roditelja, ne zato što smo “nesposobni”,nego zato jer nam nedaju raditi..Danas novaca imaju samo lopovi, a i ti si medju njima, g.gradonačelniče Miličeviću, zajedno sa svim tvojim hdz-ovcima, sdp-ovcima itd..Od svih ljepota koje smo imali u županji, npr, ciglanske rupe, popina bara, macin hrast itd, pretvoreno je u smetlište i drvnu gradju na kojoj je netko masno zaradio..Kad sam tražio u zakup ciglanske rupe da od njih napravim ribnjake, bungalove, da tamo bude mali raj, odjeb samo taki, da bi nakon par mjeseci te divne rupe, prepune ribe i okružene prekrasnom prirodom postale smetlište!!!!!! SMETLIŠTE!!!!!? Sjetit čete se vi koji ste došli čamcima i povadili svu ribu iz svih rupa, a sjetit čete se i čovjeka koji je pecao tamo pa vam izbušio čamac iz pištolja, šteta što nije vas..To je bilo strašno za gledat, toliko ribe su ubili, da bi to mjesto postalo smetlište..Da je pravde, tadašnji gradonačelnik bi trebao odgovoriti na puno pitanja..

 3. 4

  Marko

  Nas gradonacelnik zadovoljan da se gradska kasa puni dobro a “””zna se”””gdje ti novci idu a grad Zupanja i mladi su u BANANI i kasno je gospodine Milicevicu mladi ::odlaze zauvjek::: jer u ovom gradu nema popravka dok neko ne dodje i svati da ce ovaj grad za 5 godina biti jedan veliki PEZIONERSKI DOM bez uvrede penzionerima bog i hrvati.

 4. 3

  Željko Džoić

  Dosta nam je vatrogasni mjera države koje dugoročno gledano ništa ne riješavaju osim što ih lokalna vlast vješto koristi za svoju popularizaciju želeći ostaviti dojam njihove angažiranosti i doprinosa u riješavanju problema novog zapošljavanja mladih.Jedan od največih problema i najčešćih razloga iseljavanja mladih ljudi nedvojbeno je njihovo nepovjerenje u sustav koji bi im trebao omogučiti stjecanje statusa stalnog zaposlenika ili barem zaposlenika na duži rok.Životni problem mladih ne riješava se preživljavanjem u trajanju od 12 mjeseci već primjerenim življenjem na puno duži period od ovoga ovdje ponuđenog. Limitiranjem vremena kakve takve sigurnosti(12 mjeseci) ne riješavamo problem trajno jer se njegovim istekom vračamo na poćetak problema.
  Da bi sve ovo imalo smisla i da bi se ovim činom mladima zaista osigurao ulazak na tržište rada te prilika da ostanu živjeti i raditi u našem gradu kako govori naš gradonačelnik i saborski zastupnik Davor Miličevič, potrbno je prije svega stvoriti takvo tržište rada, ali ne ovakvo kakvo mi imamo već tržište koje pruža mogučnost trajnog zaposlenja ili zaposlenja na duži vremenski period i primjerenu naknadu za takav rad.Stoga se duboko nadam da će se ova naša gradska vlast konačno uhvatiti u koštac sa ovim problemom.
  U koliko se kao produkt njihovog intelekta i angažiranosti ne stvore uzvijeti za otvaranje novih radnih mjesta potvrditi će se ona moja sa početka a to je da ovoj mjeri ipak najbolje pristaje atribut “vatrogasne” mjere.Koliko smo do sada bili uspiješni na polju stvaranja boljih uvijeta za otvaranje novih radnih mjesta najbolje svijedoći činjenica da nas gotovo svi potencijalni ulagaći izbjegavaju i zaobilaze u širokom luku.Ućinili smo jako malo,gotovo ništa pa smo time i mladima dali jako malo argumenata da se nadaju boljoj i drugačijoj budučnosti.
  Ovakve mjere koje nemaju svoj perspektivni nastavak i koje se u skoroj budučnosti nemaju na čega osloniti nisu ništa drugo doli odgoda agonije i neizvijesnosti.Da nism svijestan ove činjenice za kraj sam mirne duše mogao reći “bolje išta nego ništa”,no kako jesam,svijest i savjest mi ni to ne dozvoljava.
  I za sami kraj,još samo jedno.Nemojte da Vas zavara to što će se vjerojatno dogoditi a to je da će biti veća zainteresiranost od mogućeg broja potencijalnih zaposlenika,neće pritisak i povećan interes biti zbog povoljne prilike i dobre perspektive već zbog nužde.A to nam najbolje govori koji je socijalni status našeg društva.Zato Vas molim a napose vladajuće,shvatite da bez uvijeta za život nema života i da preživljavanje nije život.

 5. 2

  Stanko

  Pametnije bi Vama bilo pametnjakovicima bilo da odumete cinci onu zemlju u poduzetnickoj TKZ. zoni i date mladim
  koji se zele sa necim bavit, u Gradistu moze a kod Nas nemoze????
  I nemojte pametovat, Zupanja Bogom data, 2 minute od autoceste, Pruga, Sava,.
  Onu rugobu u centru grada kod pijace napravite IT centar i eto Vam mladi skolovani ako niste dali covijeku da se napravi spalionica za smece ,ja znam da su ljudi dolazili i TREBALO je bit, ali smrdit ce i sta ti ja znam,
  Sta je sa bazenima?
  A da ovo nije izborna godina bice opet za 3 godine?

 6. 1

  marco75

  Što nakon godinu dana? Opet u Njemačku. Pravo rješenje je otići odmah.

Leave a Reply