Related Articles

2 Comments

 1. 2

  Rajko Rajkovic

  S obzirom da je g. Josip započeo svoj prozni uradak s gorčinom (sramota od tvornice u kojoj su dobri samo Jazo,…, Dadić i vjerojatno naša junačina g. Josip), nastavio s prijetnjama fizičkim nasiljem, produžio prizorima iz basni (“ne možeš sresti nijednog parcova”) i socrealističkim mokrim snovima (radničko vlasništvo tvornica, kojih je nekada bila puna srednja i istočna Europa, a danas u tim milostima uživaju gospodarske velesile Kuba, Sjeverna Koreja i Venezuela), kulminirao s cirkusantsko-komično-historijskoutopijskim-religioznim prikazima (uškopit, mletačka kučka, plamen S(valjda “s”)lavonskog srca), poentirao s homoseksualnim maštarijama u kojima bi trebala uživati cijela Županja i slavodobitno zaključio s “Pozdrav iz Austrije”, ja bih u ovom teškom i odsudnom trenutku želio malo oraspoložiti moje premile Županjke i Županjce.
  Dok su vas, drage moje Županjke i Županjci, onomad grizli komarci, ti surovi primjerci životinjskoga svijeta, dok se tmina njihovih rojeva nadvijala nad napaćenom Županjom prijeteći da je u crnilo i mrak odnese, dok su vam ti isti krvožderi ispijali vaše životne sokove, ja sam bio s vama! Da, iako sam daleko, teško sam podnosio vašu muku, osjetih i ja nebrojen ubod po mojem slabašnom tijelu iako… Iako u mojem kraju komaraca… nema.

  Kako bih vam pokazao da je i moja muka bila pregolema, šaljem vam ovu (po ocjenama mnogih stručnih žirija širom Europe, pače i zapadnoga svijeta) divnu pjesmicu sa sretnim svršetkom:

  Županjska muka

  U Županji padaše kiša,
  Dugo, nikako da se stiša.
  Komarci iz bara navališe,
  Nježne ručice izgrizoše!
  Županjcima krvcu popili,
  Dnevnu im ugodu pokvarili!
  Nigdje u svitu komaraca nema,
  katastrofa Županji se sprema!
  Komarci tema su glavna,
  Užasu tom nema ravna!
  Ali avaj, otrova stigla je doza,
  Avion po nebu već se voza!
  Bacio je zdravlje s nebesa,
  Ulice pune komarčevih tjelesa!
  Spašena je Županja mila,
  Slomljena su zujava krila!
  Županjci opet u tambure tuku,
  Zaboraviše brzo na leteću muku!

 2. 1

  Josip

  Radio sam u toj sramoti od tvornice 8 godina.Ima tamo par dobrih likova:Jazo,Djura Misic,Boro,Iva Vukovic,,Ilija Dadic itd..ovo sve ostalo sljam…Onog Kobasa i ekipu poslovodja cu prebit kad dodjem iduci put kuci..bio sam ljetos..ne mozes srest nijednog od parcova..Ta firma se treba vratiti tim radnicima u vlasnistvo jer oni su je napravili maltene dobrovoljnim radom..Talijana treba uhvatit i uskopit ga tamo na toj zemlji tako da mletacka kucka osjeti plamen Slavonskog srca.Onu gnjidu Milicevica isto treba kazniti,recimo da ga karaju talijani pred cijelom zupanjom..Rastjerajte to sve u tri pizde materine decki..Pozdrav iz Austrije!!

Leave a Reply