Ministar obrane Ante Kotromanović i načelnik Glavnog stožera OS RH general zbora Drago Lovrić, jučer poslijepodne u promet su pustili most u Račinovcima. Riječ je o jednorasponom lansirnome mostu "Bejli", izgrađenom na mjestu u poplavi uništenog mosta preko kanala Teča.
U samo dva i pol dana sagradili su ga pripadnici Oružanih snaga koji su preko ruku prebacili čak 200 tona željeza i drvene građe. Dva dijela sela sada su ponovno spojena, a do svojih kuća, a riječ je o 20-ak objekata, koje je bujica odsjekla od ostatka sela, Račinovčani više ne moraju odlaziti čamcima, kao u protekla dva i pol tjedna.
(M.L.O.)/glas-slavonije.hr

