Related Articles

10 Comments

 1. 7

  Slobodan Obradović

  Gradonačelnik servira dezinformacije o postotku sufinanciranja projekata pročističa kao što su … znamo trendove da se postotak udjela lokalnih samouprava sve više povećava… to je bila zadnja prilika za Županju… mi sudjelujemo samo sa 5%… ostali će odsada do 50%…
  Najfriškiji projekt Valpovo – Belisće (30.01.2017.) ukupne vrijednosti oko 280 milijuna kn, jedinice lokalne samouprave sufinanciraju s 4 posto. http://www.valpovo.hr/index.php/958-eu-projekt-valpovo-belisce
  To znači da nema niti govora o astronomskom povećanju sufinanciranja lokalne samouprave. Dapače, iznos se smanjuje. Za Županju je bio 5%, a za projekt Valpovo – Belišće 4%.
  Umjesto da bude servis građanima, gradonačelnik servira dezinformacije uz servilnost ekipe koja živi od gradskog proračuna i ekipe koja je dala riječ da će raditi za dobrobit građana.

  1. 7.1

   idiot

   na laž se ne plaća porez niti se obračunava pdv tj. laž je besplata pa što ne bi lago ili kako to u HDZ-u kažu on ne laže samo ponekad izgovara neistine a to je ipak kulturnije.

 2. 6

  Anonimno

  To je super projekt, da se ljudi ne kupaju u fekalijama na Polojima i da jedu zdraviju riječnu ribu, ali zna li netko što ćemo s muljem i gdje ćete njega deponirati, samo ga nemojte kao u Americi prodavati seljacima kao gnojivo. I jeste gnojivo, ali puno svih naših otrova.

 3. 5

  Jovica

  “Slobo” piše kao piše. Negativnosti iznosi na površinu-uglavnom.
  Baš bi bilo lijepo da se ovdje pojavi netko to je “Slobo” sušta suprotnost.Pa da nam malo popravi “pogled”na grad.
  Čak ne bi bilo bitno ni kako se zove,koje boje su mu krvna zrnca. Samo neka nam pokaže svjetlu sliku Županje. A ,”Slobo” će vjerojatno onda sam prestati pisati “nepoćudne” članke.
  Sunce mu žarko ti Slobodanu,Zorani,i njihovi …..stalno iznose istinu na vidjelo. Baš su zločesti

 4. 4

  Anonimno

  Struke sa ciljem i ambicijom nema odavno u gradu odakle god da krenes svak trza z svoje guze

 5. 3

  činjenice

  Inače Slobodan uvijek prigovara kako grad slabo “surađuje” s EU, a gle sada projekt vrijedan 77 milijuna kuna i opet nije zadovoljan…..

  Sva SREĆA pa postoji županjac jer inače nitko ne bi ni znao za Slobodana 🙂

 6. 2

  jedan Županjac

  Nikad slobo nije napisao ništa pozitivno o našem gradu al baš ništa. Bitno je samo puljuvati…nevjerovatno!

 7. 1

  Anonimno

  Ma najbolje bi bilo da se u Županji ništa ne radi i ne gradi. Idemo svi lagano čekati smrt zato jer je vama puna neka stvar života. Činjenica je da bi grad mogao izlaziti više u susret privatnicima, pa tako i država, pa bi možda bilo više posla ali nemojte pljuvati po svemu što se radi. Pa poljska je najbrže rastuće gospodarstvo EU upravo zahvaljujući novcima iz EU. Privatnicima bi se moglo pomoći oko prijava na natječaje jer od birokracije nemaju vremena pisati projekte. Nekima je na sreću to uspjelo, pa su povećali obim posla itd itd. Ali nemojmo pljuvati po svemu što se u ovome gradu radi i gradi. Zar mislite da bi EU dala novce da je projekt ne isplativ i zar mislite da će od jednom cijela EU dolaziti u Županju flaširati vodu iz Save i tako oštetiti nas jadne Županjce, da EU pročišćava savsku vodu kako bi ona u Srbiji bila čišća… Molim ovim putem sve mlade našega grada da se uključe u život grada na bilo koji način, da više čitamo pozitivnih tekstova, a manje kukanja kako nam ništa ne valja. Nije nas još puno ostalo u gradu ali mi koji smo tu i koji se ne damo tako lako bi se trebali malo trgnuti jer će nas ova stara škola protjerati iz zgrada svojom negativnošću.

  1. 1.1

   Leo

   Opravdana kritika nije negativnost i treba je kritizirat, nemojte kao Mesićova izreka (Govor mržnje) ne kritika treba upozorit one koji griješe u svojim pogledoma ili potezima.

   Mnogo toga je ovdje opravdana kritika ali malo koristi od nje.

   Rezultat je bilanca da je Županju napustilo kako pišete 2000 Županjaca.

   Pa kad naši političari prave Fontane i manje potrebne projekte a Bolnice prokišnjavaju a radnih mjesta je sve manje, radna snag napošta Hrvatsku ti je bilanca naših političara.

   Mogao bi ja ovdje mnogo toga prokomentirat ali uzalud.

   Otišao sam i sam u Njemačku pa u Austriju sada u mirovini u Županji Napravio kuću koja je zaključana i Plaćam račune Paušale i sve ostalo a neželim se vratit jer eto sami vidite zašto……………….

   Pozdrav iz Diaspore, i samo vi meni lijepo kritikujte one koji prave velike propuste……………………….:)

  2. 1.2

   idiot

   Da bi se počele događati pozitivne stvari u Gradu potrebno je raditi stvari koje će zaustaviti negativne trendove kojih ste i sami svjesni.
   Dakle broj stanovnika u godinu , dvije smanjen za više od 2000 tisuće iz razloga što su nezaposleni a i neki zaposleni zajedno s cijelom porodicom otišli raditi i živjeti u inozemstvo. Zbog čega su oni otišli?

   Prosječni dohodak stanovnika Grada Županja u zadnjih nekoliko godina je pao za više od 20%. Zbog čega se to dogodilo?

   I ono malo investitora koji bi željeli nešto ulagati u Grad Županju godinama ne mogu dobiti dozvole da bi radili a rezultat toga je da nema novih radnih mjesta.

   Gradonačelnik je prodao gotovo svu imovinu Grada , povećao komunalnu naknadu preko 40% , prirez s 6 na 12% , cijena vode je narasla za preko 40% , odvoz smeća 40%

   Posao možeš dobiti samo preko veze.

   Gradonačelnik , gradsko vijeće kroz investicije Grada ne riješavaju niti jedan od glavnih problema Grada. Za ovu godinu je predviđeno uređenje nekih staza , uređenje ulice Veliki kraj od semafora do nasipa , uređenje središnje ceste kroz naselje Sladorana , Čistoća kupuje od Grada bivšu upravnu zgradu Lužnjaka i najavljuje njeno uređenje i sl. Niti jedna ta investicija neće pozitivno uticati na rješavanje niti jednog glavnog problema građana Grada Županja.

   Slična je stvar i s ovim pročišćivačem. Investicija ima potporu EU-a i naših institucija ali ona nije bila rezultat naše želje , potrebe i mogućnosti već obveza koje je RH preuzela ulaskom u EU a to je da će do 2018 godina sva naselja veća od 2000 stanovnika imati rješenu kanalizaciju i potrebne pročišćivače.
   Postojeće riješenje će nam dati još mnogo glavobolje i troškova koje ćemo opet platiti svi mi građani. Projektom koji se radi nije predviđeno zbrinjavanje aktivnog mulja , zaboravili su nas obavijestiti da će održasvanje tog sustava koštati minimalno 3000 000 kuna godišnje a kako je naša potrošnje vode u Komunalcu 750 000 m3 a naplativost 90% znači da će nam dodatno porasti računi za vodu najmanje 4 kn/m3 a što ćemo raditi s 4000 tona aktivnog mulja još uvijek neznamo. Projektom nije predviđeno da se napravi analiza potrošača te da se utvrdi tko su najveći zagađivači teškim metalima pa da im Grad uvjetuje priključak na kanalizaciju predtretmanom njiohovih otpadnih voda kako bi se odstranili teški metali a aktivni mulj umjesto problema (otpada) postao zdrava i poželjna sirovina – humus.

   Tek kada Grad svojim investicijama i projektima stvori klimu za rješavanjem glavnih problema Grada i građana početi će se događati pozitivne stvari i pozitivne inicijative pa će i pisanja ljudi poput Slobodana biti znatno drugačije.

   Trenutno imamo situaciju da prozivamo čovjeka koji piše kako piše, a piše nažalost istinu jer još nitko nije dao neki podatak koji je drugačiji od onoga što on iznosi. O činjenicama koje nas uništavaju šutimo i pokušavamo ušutkati ljude koji o njima pišu a ono što odgovorni ljudi u Gradu čine i što je uzrok nastanka situacije kakva je sada opravdavamo ili u najboljem sklučaju ignoriramo.

   Sve nas je manje u Gradu i posljedice loših investicija koje uzrokuju loše trendove sve ćemo više osjećati i vremenom će nas bivati sve manje s sve većim poroblemom.
   Samo od sebe se neće ništa riješti a ako i dalje budemo ignorirali probleme koje imamo i koji su postali svima vidljivi i očiti i koji nas financijski uništavaju i a ako nas nastave voditi isti ljudi može se samo događati isto ili gore.

Leave a Reply