Related Articles

One Comment

  1. 1

    Slobodan Obradović

    Ajoooj, daleko od dostojanstva, daleko od očiju – daleko i od poštene računice. U programskom razdoblju 2014-2020. za RH predviđeno 10 milijardi €. Ako se za Slavoniju planira 2,5 milijardi € onda je to četvrtina iznosa. Slavonija (pet županija) ima 800.000 stanovnika što je skoro petina stanovnika RH. Slavonske županije su ispodprosječno razvijene. VSŽ je prema indeksu razvijenosti čak ispod 20 % prosjeka RH. Očito je da se onda za planirane 2,5 milijarde ne treba previše veseliti. Slavoniji treba barem duplo više eura jer EU fondovi i služe da pomognu nerazvijenim, da sustignu razvijene. Tek takva računica bi bila poštena prema Slavoniji.
    U protekle 3 godine programskog razdoblja 2014.-2020. ugovoreno je manje od 3% sredstava. Znači, u sljedeće 4 godine, treba ugovoriti više od 97% sredstava. Prema toj dinamici, izgleda da će Slavonija dobiti sredstava dovoljno samo za palijativnu skrb, dostojanstveno umiranje.

Leave a Reply