Related Articles

5 Comments

 1. 5

  Željko Džoić

  Stručnjak-marco75 a tko je dekan i prodekan.marco predavaći su doista eminentni stručnjaci ali ovaj kolegij bi se trebao baviti stučnim OSPOSOBLJAVANJEM u ekonomiji i poduzetništvu a ne ONESPOSOBLJAVAJU u ekonomiji za čega su ovi predavači zaista eksperti.

 2. 4

  marco75

  Predavači na studiju ekonomije u Županji: Antun Džinić, Josip Lešić Micko, Niko Popović, Matej Janković itd.

 3. 3

  Željko Džoić

  Željko Džoić-Roka—Da li je netko od kompetentni prije realizacije ovog projekta provjerio koliko dakvog pa i višeg kadra imamo na našem zavodu za zapošljavanje,da li je prije svega provjerio koliko je pojedinaca takvog profila napustilo Županju jer ovdje nije moglo naći posao,ako nije, bilo bi dobro,mudro i prije svega korisno da je to učinio.Netko tko petnaestak godina suvereno vlada ovim gradom morao bi znati da su naše potrebe za sasvim drugim profilima od ponuđenih.Ideja o višem stupnju obrazovanja u vlastitom gradu sama po sebi je dobra samo u slućaju ako riješava problem za to područje deficitarnih kadrova,u protivnom,efekti su kontraproduktivni,reperkusije nepovoljne koje uzročno posljedično ne samo da ne riješavaju, već stvaraju sijaset novih problema.Nedvojbeno je da će ovakva ponuda i ovakav nepromišljen odabir u skoroj budučnosti prouzročiti novu hiperprodukciju nepotrebnog kadra i nova mlada imena koja će svoje mjesto na popisu nezaposlenih skupo platiti,u konkretnom slučaju,sumarno gledano za tri godine to će iznositi oko desetak tisuća eura. Ako imamo na umu činjenicu da je u našem gradskom proračunu kao najvažnijem dokumentu,prva rečenica slijedeća “grad nema razvijnih projekata jer nije donešena strategija razvoja”.Grad bez vizije i strategije,grad je bez budučnosti,pa se stoga osim žalosti ovome i ne čudim.

 4. 2

  #izistresljubavlju

  Sramota nikad manje ljudi u Županji a oni dovode privatni fakultet bolje da su neku proizvodnju doveli da to malo ljudi sto je ostalo da se zaposli!svaka cast na trudu ali koliki postotak ljudi ima za placanje privatnog fakulteta svojoj djeci?!

 5. 1

  Slobodan Obradović

  2012.g. – diplomiralo 0 studenata
  2013.g. – diplomiralo 31 studenata
  2014.g. – diplomiralo 0 studenata
  2015.g. – diplomiralo 23 studenata
  2016.g. – diplomiralo 29 studenata
  https://www.dzs.hr/Hrv_Eng/publication/2017/08-01-06_01_2017.htm

Leave a Reply