Related Articles

4 Comments

 1. 4

  Slobodan Obradović

  Vijećnici VSŽ opet analizirali japansko gospodarstvo. Na sjednici u listopadu 2016. vijećnici VSŽ raspravili Informaciju o stanju gospodarstva VSŽ za 2015. koju je pripremio Upravni odjel za gospodarstvo VSŽ. Odjel rasturio analizom (str.12.): …
  U Japanu je gospodarska aktivnost u 2014. godini stagnirala, dok je prethodnu godinu rasla po stopi 1,6%. Razlog usporavanja japanskog gospodarstva je provedba mjera fiskalne politike pri čemu je stopa PDV-a povećana sa 5 na 8%, što je dovelo do osjetnog smanjenja osobne potrošnje i porasta stope inflacije…
  http://www.vusz.hr/Cms_Data/Contents/VSZ/Folders/dokumenti/sjednice/30-sjednica-skupstine-27-10-2016-/~contents/XWDJDAHAP9NR9JHR/tocka2.pdf
  Što li su raspravljali vijećnici VSŽ oko stanja u Japanu, ne znam. Sigurno je da su Japanci bahati jer nisu reagirali ni na analizu Upravnog odjela VSŽ od godinu dana ranije. Nisu poslali niti gospodarasku notu, ni razglednicu. Iz 2015. Informacija o stanju gospodarstva VSŽ za 2014. (također na str. 12)
  http://www.vusz.hr/Cms_Data/Contents/VSZ/Folders/dokumenti/upravni2/~contents/C5UJQBWNL5U9DFPN/informacija-o-stanju-gospodarstva-u-2014.pdf
  …U Japanu je gospodarska aktivnost u 2014. godini stagnirala, dok je prethodnu godinu rasla po stopi 1,6%. Razlog usporavanja japanskog gospodarstva je provedba mjera fiskalne politike pri čemu je stopa PDV-a povećana sa 5 na 8%,
  što je dovelo do osjetnog smanjenja osobne potrošnje i porasta stope inflacije…
  Treća sreća. Valjda će sljedeće godine, treći, jubilarni i tradicionalni put ponavljanje teksta analize japanskog gospodarstva doprijeti do Japanaca. Na kraju ove japanijade, bio bi red da čujemo od županjskih županijskih vijećnika analizu stanja u Županji.

 2. 3

  Slobodan Obradović

  Vijećnici svih fela. Sjednica skupštine VSŽ završila za manje od sat i pol. Više vremena potrošili na kavicu nego na sjednicu. Neki došli, neki ne. Svejedno, svaki nas vijećnik košta 2 tisuća kuna mjesečno. Na aktualnom satu nije bilo pitanja. Sve sto posto OK. Nećemo kvariti.
  http://www.vusz.hr/novosti-najave-i-sluzbene-obavijesti/odrzana-29-sjednica-zupanijske-skupstine
  Ako ste zaboravili, županjski, županijski vijećnici Terezija Nemetz, Ivan Baotić, Ivica Šarić, Zlatko Cegledi, a ostali na linku http://www.vusz.hr/info/vijecnici

 3. 2

  ja

  Neka se ugledaju na međimurje, gdje pojedine općine otvaraju i drugu poduzetničku zonu( jer su popunjeni), a kod nas se ovaj položaj grada i mogičnosti koji pruža ne koriste. Stvarno neće biti šetača na šetnici kad se iseli još ovo mladost što je ostalo.

 4. 1

  Slobodan Obradović

  Gradski vijećnici: Gabrijel Galović, Petar Ćatić, Nada Galović, Miroslava Mikić, Anto Juko, Ivan Miličić, Ljerka Benaković, Katarina Andrašić, Tomislav Ivanić, Daniel Džinić, Mladen Stažić, Darko Lorger, Đuro Grigić i Ivan Grigić odbili raditi svoj uvaženi posao. Crnim Times New Roman fontom će ostati zapisano da 14 vijećnika ne žele raditi za dobrobit sugrađana. Tematska sjednica je valjda ispod njihovog nivoa.
  Jednom stavili ruku na srce, svaki mjesec pruže ruku da im kapne gradski novac u džep, a kad treba dignuti ruku da nešto odrade, onda ih zaboli … ruka. Bez i jedne riječi, mute. Crni dan za Županju.
  Poruka je to mladima i njihovim roditeljima. Uzalud vam trud studenti. Ovdje ne stanuje struka, ovdje vrijede druga pravila. Dobrano smo zagazili u Srednji vijek, još nam samo inkvizicija fali.

Leave a Reply