10. lipnja 2026

Vukovarsko-srijemska županija u nedjelju (17. svibnja), obilježit će godišnjicu katastrofalne poplave u županjskoj Posavini. Program počinje svetom misom u 10.30 sati, u župnoj crkvi sv. Ilije proroka u Rajevom Selu. Sat vremena kasnije predviđen je blagoslov križa u blizini mjesta puknuća nasipa.

Program se nastavlja točno u podne, u Gunji, obilaskom škole, kontejnerskog naselja i zdravstvene ambulante. U 13.30 sati u Račinovcima će biti prezentacija i sjećanje na prošlogodišnju katastrofalnu svibanjsku poplavu, te otvorena izložba fotografija poplavljenih područja u Domu kulture. U Račinovcima je predviđen i obilazak crpne stanice Teča na Savi i mjesta puknuća nasipa. Gosti će potom u pratnji lokalnih čelnika obići i pogranično područje i mjesta poplave u Strošincima.

(M.L.O.)/glas-slavonije.hr

Odgovori