11. lipnja 2026

U uredu gradonačelnika Županje Davora Miličevića njegov zamjenik Mladen Dogan potpisao je ugovore s osmero mladih Županjaca, koji će sljedećih godinu dana biti u gradskoj upravi na stručnome osposobljavanju za rad bez zasnivanja radnog odnosa, preko mjera Hrvatskog zavoda za zapošljavanje.

Nakon potpisivanja, dogradonačelnik Mladen Dogan rekao je da se ovime u Gradu Županji nastavlja višegodišnji ciklus stručnog osposobljavanja, ovaj put u suradnji s Vladom RH.

“U gradskoj upravi već se niz godina provodi program kroz koji su prošli mnogi mladi, bilo kao volonteri, pripravnici ili na stručnome osposobljavanju. Grad Županja će im nakon završetka osposobljavanja omogućiti i polaganje stručnog ispita”, pojasnio je Dogan i dodao kako će inženjeri poljoprivrede, agronomije, ekonomisti i pravnici biti od ponedjeljka, 13. srpnja, raspoređeni u gradske upravne odjele. Jedna od mladih Županjki, Kristina Gulikorić, istaknula je da od 2009. godine čeka posao u struci.

“Nadam se da će mi ovo biti i korisno i lijepo iskustvo i da će mi otvoriti mogućnosti da dobijem stalni posao nakon završetka stručnog osposobljavanja”, kazala je Kristina.

Z.Knežević/glas-slavonije.hr

Odgovori