Na savskoj šetnici u Županji jučer je održan Savski sajam, u okviru petog izdanja projekta Lijepa naša Sava. TZ Županje organizator je projekta pod nazivom Graničari uz čardak i Savu u sklopu kojega su jučer održane i 6. Dječje čobanske igre.
Uz nastupe dječjih KUD-ova, mališani su odmjerili snage i u prenošenju jaja, trčanju u paru, skakanju u vreći… Sajam je bio mjesto okupljanja brojnih izlagača tradicijskih suvenira, nakita, rukotvorina te degustacije jela i pića. Posjetitelji su uživali u vrhunskom ribljem paprikašu koji su pripremili kuhari iz Županje i Davora te bogatom programu uz neizostavne tamburaše. Direktor TZ-a grada Županje Mirko Bačić zahvalio je organizatorima i partnerima projekta poručivši kako su Savskim sajmom predstavljeni sadržaji s ciljem obogaćivanja turističke ponude u gradu i predstavljanja potencijala rijeke za budući razvoj nautičkog, ali i ostalih oblika turizma. “Projekt svake godine okuplja sve više partnera koji prepoznaju doprinos ovog projekta i na državnoj i na lokalnoj razini, a Županja je, slažu se organizatori, primjer čuvara tradicije svojega kraja i partner u projektu”, rekao je Igor Ćutuk, voditelj odnosa s javnošću Coca-Cole HBC Hrvatska sponzora projekta.
M.Lešić-Omerović/Glas Slavonije

