12. lipnja 2026
Krajem ožujka zatvara se “Borovo”, prva prodavaonica cipela u Županji

U posljednjih nekoliko godina Županja je ostala bez Državnog odvjetništva, Općinskog i Prekršajnog suda koji su pripojeni sudovima u Vukovaru i postali njihove stalne službe… Kaufland je zatvorio svoja vrata, brojne trgovine i ugostiteljski objekti više ne rade, u centru grada sve je više praznih lokala… Mladi odlaze trbuhom za kruhom u potrazi za egzistencijom i boljim životom. A uskoro će ključ u bravu staviti i Borovo, prva prodavaonica obuće u Županji koja je obuvala generacije Županjaca i bila njihov brend.

[clear]

Nije zatvarala svoja vrata ni u vrijeme Domovinskog rata, preživjela je i 1263 dana stalne opće opasnosti u Županji, ali kriza, tržišne prilike, a i blizina susjedne BiH učinile su svoje.

Voditeljica prodaje u Tvornici obuće Borovo, Marija Grbanović, jučer nam je potvrdila da je Uprava donijela odluku o zatvaranju prodajnog mjesta u Županji.

– Prodavaonica u Županji trebala bi biti zatvorena 31. ožujka jer stvara veliki gubitak i promet je jako mali. Nažalost, Županja nije jedina. Ima još nekoliko prodavaonica koje će biti zatvorene. Problem je u tome što mi nominalno raspolažemo velikim brojem prodajnih mjesta, a zbog velikih rashoda pojedine koje ne pridonose dovoljno moramo i zatvarati. Među njima je i prodavaonica koju imamo u krugu tvornice u Vukovaru, koja je prva otvorena. U sustavu od 750 ljudi borimo se svaki dan i svaki tjedan za plaćanje, prošli smo i predstečajnu nagodbu i puno toga i opreza je puno. Žao mi je što nismo uspjeli, ali u isto vrijeme nismo u financijskoj situaciji da ponudimo nešto više, uređenje ili novu robu, zato što nismo sigurni da će nam se to vratiti, a nemamo toliko sredstava da ih riskiramo. Imali smo 107 prodajnih mjesta, sada imamo 96, to je jako puno za nas jer nismo financijski baš toliko jaki – zaključuje Grbanović.M.Lešić Omerović

[clear]

[quote bcolor=”#25a7ed” arrow=”yes”]M.Lešić Omerović/glas-slavonije.hr[/quote]

4 thoughts on “Krajem ožujka zatvara se “Borovo”, prva prodavaonica cipela u Županji

  1. MAXI u Orašju je belgijski lanac trgovina.Istina,vladala je povoljna klima da se dodijeli zemljište za city centar povoljno a poslije toga se kreditima digao objekt koji je više od 50% u najmu (DM,Dichmann,Yorker,Eronet,Mana,Planika,Stanić,Bel lissima,zlatarne itd.).Županja u ratu nije znala iskoristiti kolone auta na skeli 10 ratnih godina i izgraditi kakve objekte za hranu i piće jer su se u Orašju u tih 10 godina ljudi na tome obogatili.Znači nema inventivnosti,ideja, volje a i stvar je mentaliteta i luđački striktnog provođenja Zakona dok se na drugoj strani skroz krše jer je pravosuđe kilavo i traljavo i gdje vlada pravosudna mafija koja tumači šta gdje i kako hoće.Znači Slavonija mora naći model da se prilagodi i da se malo trgnu učmale guze a ne da sa predrasudama gledaju na Bosance i Srbijance…

  2. A tko je tu kriv? U Borovu je prosjecna dob zaposlenika preko 50, koji naravno nisu u toku s marketinškim i tehnološkim trendovima. Kada je netko zadnji puta čuo ili vidio reklamu za Borovo? Trovine i lokali im izgledaju isto kao prije 25 godina.

    Svi se preseravaju kako mladi odlaze i onda na izborima daju glas dokazanim uhljebima i kriminalcima, a tim mladim obrazovanim ljudima, za kojima liju tolike suze, ne daju ni trunku povjerenja ni odgovornosti.

    A što se tiče Bosne, usporedite Maxi i trgovine kao Boso i Patričar kod nas. Pametni ljudi su shvatili da profit dolazi od ulaganja, a ne kaljužanja u svom blatu i prigovaranja kako im, eto, ne ide iz ovoga ili onoga razloga.

Odgovori