Related Articles

4 Comments

 1. 2

  Anonimno

  Ovaj odgovor je očekivan, samo mi nisi odgovorio što nisi ukazivao na probleme jednopartijskog sistema u kojem si radio kao novinar? Rekoh da treba kritizirati, ali mišljenja sam da treba istaknuti i ono što je pozitivno. Gospodin Obradović stalno spominje Europske fondove, kao član jedne udruge, što ne aplicira na te iste fondove i pomogne toj udruzi. Za vrijeme vlasti SDP-a nismo mogli čitati ovakve objave. Mislim da to nije slučajno.

  1. 2.1

   idiot

   Nisam znao da je bio novinar u prošlom sistemu pa tako ne znam niti dali je kritizirao prošli sistem a to je bitno za sadašnje stanje u Gradu kao i prošlogodišnji snijeg . Ne može pomoći a pričanjem o prošlom snijegu samo skrećemo pažnju s stvarnog stanja na nebitne gluposti.
   Pa i Davor je bio član SKH u prošlom sistemu pa se divio Branku Tušek , Gusti i sličnima pa iuz partije otišao u HNS kod Mate Plavšić i 1998 postao Domoljub u HDZ-u.

   Slobodan je možda član udruge koju navodiš ( ne znam točno dali je ili nije) ali jednako tako je i građanin Grada Županje međutim niti jedno članstvo mu ne omogućuje da u ime Grada Županje ili neke udruge prijavljuje projekte za financiranje kroz EU fondove. Prvo čelništvo te udruge ili gradonačelnik Grada Županje treba imati neku ideju i dokumentaciju za realizaciju te ideje da bi ljudi poput Slobodana mogli odraditi tehnički dio prijave te ideje za financiranje kroz EU fondove , a on sam može jednako kao i ti prijaviti projekte za financiranje kroz EU fondove za Grad ili udrugu uz uvjet da udruga ili Grad imaju uopće neki projekt i da te pozovu da ti napraviš prijavu projekta.

   Za vrijeme vlasti SDP-a u Gradu Županji Hrvatska nije bila u EU i nije koristila fondove EU pa se projekti nisu mogli niti prijavljivati niti su se mogle pisati ovakve objave, ali sada Hrvatska jeste u EU i novaca na raspolaganju ima , natječaja ima a naš gradonačelnik ne prijavljuje nikakve projekte osim onih koje su vodile institucije RH zbog ispunjavanja uvjeta pristupu članstvu RH u EU smeće , voda , kanalizacija i sl. , a ostalo ništa.

   i dalje stoji pitanje bez odgovora što nije istina u onome što Slobodan piše?

 2. 1

  Anonimno

  Gospodine Obradoviću, vi pišete o komesarima. Ako je itko komesar onda ste to vi. Sjećam se vaših novinarskih uradaka pa ne vidjeh ni jedan članak o aktualnoj vlasti (Horvatović, itd.) u to vrijeme,dok ste pisali, radi se o periodu prije rata. Čudno, izgleda da je vama u onom režimu bilo sve ok, a u ovoj našoj hrvatskoj ništa ne valja. Zaista čudno. Član ste KUU Kristal, pa ne vidim gdje su ti europski fondovi o kojima stalno pišete. Dajte si truda. Na kraju bi vas pitao, tko vas plača da pljujete po svemu, dakako, demokracija je i treba kritizirati, ali neke stvari i pohvaliti, što vi nikada niste učinili.

  1. 1.1

   idiot

   a što nije istina u tome što piše Slobodan ? Zašto ne bi smio ili trebao ukazivati na stvare o kojima piše ? Može nam se ne sviđati to što piše, ali to neće riješiti niti jedan problem na koji čovjek ukazuje. Probleme moraju rješavati oni koje su građani izabrali na izborima da probleme rješavaju a ako ne znaju trebaju pitati one koji znaju a oni umjesto toga preko vas i sličnih vama umjesto da probleme rješavaju o problemima ne pričaju tj. ignoriraju ih i zato i jeste tako loš ili vi mislite da je dobro stanje u Gradu.

   U ovih 12 godina vladavine Davora i HDZ-a vrijednost naše imovine , naših nekretnina pala je za 30%. Svima i onima koji su glasali za njega i onima koji su ostali kod kuće i onima koji su bili protiv njega i to mu je najznačajnije dostignuće.

   Drugo značajno postignuće Davora i HDZ-a je da su svojom politikom i investicijama smanjili broj nezaposlenih za gotovo 1000 ( pobjegli u Njemačku) a ako dobiju mandat riješiti će i ostalih 700-800 neradnika koji još uvijek očekuju da se zaposle u Županji a čeka ih siguran posao u Njemačkoj preko veze jer je u Njemačkoj na vlasti drugo krilo HDZ. Članovi HDZ-a i tamo imaju prioritet.

   Treće značajno dostignuće Davora i HDFZ-a je smanjenje broja stanovnika Županje za preko 2000 , a samim tim i smanjenje broja djece u školama i uvođenjem kružnih tokova nestale su gužve na cestama u Gradu , nema ni gužvi u kafićima , restoranima , trgovinama. Raj na zemlji. Također zbog smanjenog broja stanovnika ostalo je prazno gotovo 600 kuća i stanova koje se sada zbog prethodnih dostignuća mogu jeftino kupiti ako imate novaca. Infrastrukturu koju gradimo za grad od gotovo 20 000 ljudi platiti će ovih 9000 koji su još ostali da žive tako da će nestati i siromašnih koji će sigurno otići iz Grada u neku njima bolju sredinu gdje će standard biti niži i njima dostupan na ne stalno nešto traže i prigovaraju.

   Predloženim proračunom i aktivnostima Gradskih poduzeća za iduću godinu rekonstrukcija ceste od semafora do nasipa , uređenje glavne ceste kroz naselje Sladorana , gradnja bazena ( za sada samo kao obećanje jer ne može vam nitko toliko dati koliko Davor i HDZ mogu obećati) Davoru i HDZ-eu je potreban još jedan mandat da u potpunosti riješi problem ne zaposlenih u Županji tj. i ovih još 700-800 nezaposlenih će sigurno pobjeći u Njemačku a i smanjiti ćće se broj stanovnika te će u potpunosti nestati gužve na ulicama , u trgovinama , kafićima , restoranima.

   Zamislite ljepote kada Davor i HDZ-e ostvare sve planove i riješe se nezaposlenih i nestanu gužve u Gradu i dođete subotom prije podne na terasu u Nomu ili Bilbao a ono mjesta koliko hoćete . Birate stol koji hoćete. U Lambadi naručite pizu a nema gužve i dijete ju odmah a ne kao sada morate čekati. Zaposleni u gradskim poduzećima mogu sjediti i ništa ne raditi jer neće biti slobodnih ljudi da ih u radno vrijeme svojim zahtjevima uznemiravaju a plaća ide radio ne radio. Nastavnicima u osnovnoj školi i profesorima u srednjoj će također biti lakše raditi neće razredi imati 36 učenika kao nekada već će svi učenici od 1 do 4 razreda stati u jednu učionicu.

   Županja će biti kako bi naša Predsjednica rekla najprosperitetniji Grad u Hrvatskoj koja će biti najprosperitetnija država u Evropi samo da Davor i HDZ dobiju još jedan mandat.

   I zato nemojte da netko tko nije za Davora i HDZ izađe na izbore jer bi se moglo dogoditi da ne pobijede u prvom krugu a to bi bila velika tragedija za Županju jer bi se mogla prekinuti ova dostignuća Davora i HDZ-a i Županja otići u nekom drugom smjeru

Leave a Reply