Related Articles

6 Comments

 1. 5

  marco75

  Maričić kao i obično piše svašta najviše o marginalnim i nevažnim stvarima. Izvori iz kojih crpi svoje ideje su “jako relevantne” tiskovine Glas Slavonije i Glas koncila.

 2. 4

  Mato Dominković

  Moraću se malo raspitat o tome, u školi je radio vjerovatno prije 1965. kad je škola stekla pravnu osobnost jer ga nema u matičnoj knjizi radnika .. u svakom slučaju hvala na odgovoru.. potrudiću se doznati nešto o prof.Bačiću barem kroz sjećanja njegovih đaka.. poooz iz Štitara…. Mato

 3. 3

  Mato

  Moraću se malo raspitat o tome, u školi je radio vjerovatno prije 1965. kad je škola stekla pravnu osobnost jer ga nema u matičnoj knjizi radnika .. u svakom slučaju hvala na odgovoru.. potrudiću se doznati nešto o prof.Bačiću barem kroz sjećanja njegovih đaka.. poooz iz Štitara…. Mato

 4. 2

  Borislav Maričić

  Poštovani gosp. Mato,
  Pri pisanju tekstova o profesoru Bačiću koristio sam izvore arhiva Glasa Slavonije i Glasa Koncila u kojima se na nekoliko mjesta spominje kako je prof. Bačić jedno vrijeme (vjerojatno vrlo kratko) nastavnički radio i u osnovnoj školi u Štitaru. Predmjevam da je to bilo prije ili u isto vrijeme kada je radio i u osnovnoj školi na Šećerani, u Koloniji. To su, dakle bili njegovi “prosvjetarski” i profesionalni početci.
  S poštovanjem,
  B. Maričić

 5. 1

  Mato

  G. Maričiću možete li pojasniti vezu prof.Tomislava Bačića sa Štitarom ?

  1. 1.1

   Borislav Maričić

   Poštovani gosp. Mato,
   Pri pisanju tekstova o profesoru Bačiću koristio sam izvore arhiva Glasa Slavonije i Glasa Koncila u kojima se na nekoliko mjesta spominje kako je prof. Bačić jedno vrijeme (vjerojatno vrlo kratko) nastavnički radio i u osnovnoj školi u Štitaru. Predmjevam da je to bilo prije ili u isto vrijeme kada je radio i u osnovnoj školi na Šećerani, u Koloniji. To su, dakle bili njegovi “prosvjetarski” i profesionalni početci.
   S poštovanjem,
   B. Maričić

Leave a Reply