Related Articles

3 Comments

 1. 3

  Zlatko Janković

  Pozdrav g. Maričiću, naravno da smo izloženi dvojbama i to cijeli život (od mladosti pa do groba), nekada ih je više, nekada manje, ali su dio naših života. Što upisati poslije srednje, gdje studirati, gdje stanovati? Tada su to bile najveće brige. Iz Županje smo se rasuli na sve strane. Iza toga smo jedva čekali praznike da obiđemo svoje roditeljske domove i naravno, sretnemo se sa svojim društvom, razmijenimo iskustva i nostalgično se sjetimo djetinjstva i dana iz školskih klupa.
  Naravno, da bismo se vratili domovima, trebalo je “počistiti” fakultetske obveze kolokvije i ispite, uvijek dvojba, hoću li uspjeti.
  Kako EU ne držim za nešto dobro, ne ću puno o tome, nu, jasno je da je mnogo takvih disonantnih tonova unutar EU te je razumljivo da inzistira na reklami kako bi bila prepoznata kao nešto poželjno.

  Meni je posljednji odlomak “zazvonio” kao “šlag na torti”. Zato bih koju riječ (možda i polemičku) o tome. Zagreb sa svojim predgrađima predstavlja 1/4 (možda i više) cijele zemlje u stanovništvu i gospodarskom potencijalu. Ovo je grad s najvišim prirezom 18%, a prihodi grada su približno 13.000.000.000,00 kn i po sredstvima koja prolaze kroz gradsku blagajnu je manji jedino od cijele države. Gradonačelnik Zagreba je po raspoloživim sredstvima drugi čovjek u Hrvatskoj. Zato nije za čuditi se želji mnogih, da preko gradonačelničkog mjesta zamijene pokojnika iz Pogane Vlake. Pri tome nisam uvjeren da su svjesni u kakav “vučji čopor” će ući.
  Naravno, najviše sam iznenađen da im se spočitava da nemaju “karijernih životopisa intelektualaca i znalaca JAVNOG UPRAVLJANJA velikim državnim sustavima ili gospodarskim subjektima”. Kakav je karijerni životopis imao Bandić? Referenta ONO SO Pešćenica i, što ga je i dovelo na taj položaj, članstvo u SDP-u. Koliko je godina proveo na tom mjestu? I na kraju, dok nije “izgubio kompas”, bilo je tu i dobrih poteza (koristnih stanovnicima).
  Ne smijemo ne spomenuti Holjevca, koji je u jednom mandatu učinio više nego li Bandić u svim svojim mandatima, a također nije bio “karijerni”.
  Živi ljudi su “najkvarnija roba” pa su tako kneza Dubrovačke republike birali na 6 (šest) mjeseci. Zato ja ne vidim kao problem “karijernost” kandidata, veći problem će biti ostati “imun” na sve “nemoralne” ponude i prihvatiti stručne i moralne ljude za savjetnike i njih mijenjati, da putem njih u biće grada ne uđe kriminal i nepotizam.

  Kada sam napisao članak o uvjetnim ljevičarima koji se danas skrivaju u cijelom svijetu pod nazivom liberali, a u srži im se skriva najrigidniji oblik komunizma, prozvani su se našli županjski SDP-ovci, iako nisam ciljao na njih, zato o tome ne ću pisati.
  Najvažnije je, da, po mogućnosti, u svaku sredinu dođu ljudi koji vole svoju sredinu i žele joj dobro, ali se moraju okružiti ljudima istih ili barem sličnih pogleda, da bi uspjeli. Split je površinski najveći, a Zagreb ljudstvom i gospodarstvom najpotentniji. Zato će ti gradonačelnici biti stanoviti uzori ostalima i vrlo je važno, da to budu visoko moralne osobe. Pri tome je nevažno ime, najvažnije je, da ono što je obećano ispuni, barem onoliko koliko to bude moguće.

 2. 2

  Zakašnjelo

  Izgleda da Slobodan Obradović
  (Nez) odustaje od kandidature za gradonačelnika.
  Takve informacije imamo danas.

 3. 1

  Sad

  Uvaženi gospodine,
  to što ima puno kandidata u Zagrebu i Splitu je za demoraciju dobro. Postoji bogata ponuda za birače.
  Prolazi vrijeme ” šerifa”. i stranačkog duopola.
  Pa u Njemačkoj stranke Angele Merkel ima niži rejting od zelenih za 10% . Sve se mijenja.
  Pohlepa, sebičnost, primitivizam i bahatost su u zadnih 20g prevladavajući bili na ovim prostorima i to su neki od glavnih razloga sto u ovom trenutku nažalost dijelimo zadnje mjesto u EU sa Bugarskom po Eurostatovim parametrima.
  U Zupanji imamo 5 kandidata za gradonačelnika a među njima je i onaj koji “vlada” Županjom 16. g.
  O njemu i njegovoj vladavini nebi gubio vrijeme za komentare.

  Ostali kandidati za gradonačelnika su:

  Darko Lorger ( Nez)- uglavnom okuplja oko sebe iskusne lokalne političare.

  Slobodan Obradović (Nez) – još ima premalo informacija koga on okuplja oko sebe.

  Damir Juzbašić- ( Nez.) uglavnom oko sebe okuplja ljude mlađe srednje dobi i one koji su napustili kao i on lokalni hdz.

  Mario Galović ( Sdp Županja) – okuplja najmlaďu ekipu oko sebe.
  Objavili su do sada i predstavili i kandidatkinje i kandidate za listu za Gradsko vijeće Županja ( jedini su predstavili to).
  Ako mlade ne podržimo na izborima
  moglo bi se desiti da i oni odu za Njemačku pa smo u velikom problemu za dalje. Jer samo mladi generiraju mlade a stari postaju sve stariji. I onda gdje je tu budućnost?
  Tebe kao “rođenog” Županjca to vjerojatno zanima.

Leave a Reply