Komunalac d.o.o. Županja obavještava mještane Gradišta da je sagrađen i pušten u rad kanalizacijski sustav na području te općine za koji su ishođene sve potrebne dozvale i da se kućanstva mogu priključivati na sustav javne odvodnje.Iz Komunalca podsjećaju da Zakon o vodama propisuje obvezu priključenja najkasnije u roku od jedne godine od dana obavijesti isporučitelja vodnih usluga o mogućnosti priključenja.
Radove priključenja izvodi isporučitelj, u konkretnom slučaju županjski Komunalac, a stvarni trošak radova snosi vlasnik ili drugi zakoniti posjednik nekretnine koja se priključuje. Oni koji se ogluše na odredbe spomenutog zakona podliježu sankcijama.
Naime, Odlukom o odvodnji otpadnih voda na području općine Gradište koje je donijelo Općinsko vijeće određeno je da će svi koji crpe sadržaje septičkih jama putem pumpi, cisterni i slično, ispuštaju oborinske vode u javnu odvodnju, odnosno rade sve što je protivno odluci o odvodnji, kaznit će se iznosom od 4000 do 10.000 kuna (pravne osobe iznosom od 30.000 do 300.000 kuna).
M.Lešić Omerović/glas-slavonije.hr

