Related Articles

5 Comments

 1. 3

  Anonimno

  Hrvatska je imala 28 tisuća dragovoljaca, odakle ta brojka sada za županju

  1. 3.1

   županjac

   Ne baš korektno. 28000 dragovoljaca je bilo možda samo u HOS-u. A u obranu domovine se prvih mjeseci na raspolaganje dragovoljno prijavilo preko 100 000 domoljuba, a od toga samo u Županji gotovo 5000 što je bilo i više nego dovoljno. Problem je tada bio u nedovoljnoj količini oružja pa su naši dečki često po dvojica ili trojica zaduživali jednu pušku i mjenjali se u smjenama. Na sreću osvajanjem kasarni JNA i taj nedostatak je brzo riješen.

 2. 2

  Bingooo

  Ne razumijem što je pisac htio reći . . .

  1. 2.1

   Hrvatska lutrija

   E, moj Bingo, – ništa ti ne razumiješ. Da nije bilo toga ERO-e i tih ljudi iz te brigade ti bi se danas potpisao kao JUGOSLOVENSKA LUTRIJA !!!

Leave a Reply