To nam je potvrdio i načelnik Hrvoje Lucić, koji napominje da Općina nema novca, a i za većinu roditelja sufinanciranje boravka djece u vrtiću bio je prevelik izdatak, jer ih je većina nezaposlena i žive od socijalne pomoći. No, zahvaljujući dobrim ljudima koji su prepoznali potrebe gunjanskih mališana, ovih se dana pojavilo i rješenje, bar na određeno vrijeme.
– Prošli tjedan javili su mi se iz Unicefa i izrazili spremnost da dvije godine financiraju rad dječjeg vrtića u Gunji. Zanimalo ih je postoji li u sklopu Društvenog doma koji ćemo ove godine urediti, prostor za smještaj i boravak djece. Oni će ga opremiti i prilagoditi njihovim potrebama. Danas ćemo im poslati projekt da vide odgovara li im kako bismo mogli poduzimati daljnje korake – kaže Lucić.
I povjerenica HDSSB-a za Vukovarsko-srijemsku županiju Slavica Jelinić u priopćenju za javnost zauzela se za gradnju dječjeg vrtića u Gunji. Iznijela je podatak da Cvelferija – područje koje obuhvaća tri općine s devet sela i 14.000 stanovnika ima samo jedan vrtić, i to u Drenovcima.
– Vrtić nema ni Gunja, a jedno je od najvećih sela u državi. Stoga nije ni čudo što se broj stanovnika u Gunji u deset godina smanjio za oko 1500. Smatram da je sada kada je u tijeku obnova poplavljenih kuća prilika da se iznađe način gradnje dječjeg vrtića u Gunji. Zato molim i lokalnu upravu i Vladu RH da se i prema djeci u Gunji ispoštuje Konvencija o pravima djeteta te da im se omogući ravnopravni položaj u predskolskom obrazovanju. Gunja treba i zaslužuje vrtić – poručuje Jelinić.
M.Lešić Omerović/glas-slavonije.hr