Related Articles

14 Comments

 1. 7

  Slobodan Obradović

  Spomenik prof. Hermana. Na „kockastom“ trgu ističe se kružni tlocrt spomenika koji se uspinje, manjim postoljem, prema savršenstvu kugle, nogometnoj lopti. Kose crte držača lopte razbijaju monotoniju ravnih uspravnih i vodoravnih crta okolnih zgrada. Piramidalni oblik daje stabilnost spomeniku koji stremi uvis. Popodnevna sjena lopte, koja se pomiče i rasteže kao elipsa na površini trga, ublažava pravilnost postavljenih pločica u boji. Mogućnost „prolaska“ kroz spomenik čini njegovu posebnu vrijednost, pristupačnost. Djeca koja trkaju kroz spomenik – neprocjenjivo.
  Novi spomenik. Potpunim izravnavanjem poda trga, uz cement sivu „neboju“ ploča, pojačana je monotonija plohe. Trg je sada izražajnija forma unutrašnjosti kutije. Novi spomenik se podržava taj pristup. Novi materijali. Asketski čiste linije se uklapaju u sterilnost okolne površine. Z-forma, (ravnoteža), daje spomeniku dinamiku. Kip je pristupačan, možeš staviti ruku na loptu, fotkati se, uz simbolično Ž. (…meni je spomenik simpa…).
  Otvoreno je pitanje županjske priče „engleskih“ sportova. Dosadašnje aktivnosti oko suvenira nisu objedinjavane. Aktivnosti treba fokusirati na sve teme i na jedno mjesto. Za sada su nam autoriteti sportsko/politički radnici s izjavama tipa „Lopta je okrugla“.

 2. 6

  Big brother

  Ne slažem se da je spomenik super, super je da se postavi u prostoriju od 60 kvadrata a ne na trgu od jednog hektra takova minijatura…Što se mene tiče promašaj kao i trg ali budući da sada trg nije tema nego spomenik želim reći da je trebao je biti 5 puta veći (kao i onaj stari), predimenzioniran, velik da služi dostojno Županjske povijesti koja je obilježila grad u kojem se igrao prvi nogomet u Hrvatskoj. Što se tiče Šukera kakav god da bio (a loš je) on je trebao biti na otvorenju gdje mu je i mjesto isto kao i gradonačelnik Miličević (koji je također loš). Ako vidite u mojem izrazu treba cijeniti institucije ali ne i njihove čelnike ako to ne zaslužuju.

 3. 5

  Nogometaš

  Stara baba,stari djed,stari djed,stari djed igrali su nogomet,nogomet,nogomet,
  Igra djeda centarfor,centarfor,centarfor,
  Stara baba brani gol,brani gol,brani gol.
  Djeda ima jaki šut,jaki šut,jaki šut,
  Zabi babi prvi put,prvi put,prvi put
  Djeda ima jaki šut,jaki šut,jaki šut,
  To se babi dopalo,dopalo,dopalo,ajde djeda još malo,još malo
  Jadni djeda nemože,nemože,nemože dok ne dođe do mreže,do mreže,do mreže,
  A kad dođe do mreže,do mreže,do mreže,
  baba branit nemože,nemože,nemože
  samo jadna jauče,jauče,jauče,
  kad ga djeda zavuče.zavuče.zavuče.
  Pita baba što je to,što je to,što je to,
  Djeda viče čisti gol,čisti gol, čisti gol !

 4. 4

  Mario 1995

  Super je spomenik,hvala Bogu da se netko vec sjetio da se ponovo postavi.
  (CENZURA) šuker je višak,ali ovakvi i slični događaji ne mogu bez takvih njuški.

 5. 3

  Nebitno

  Ponosna sam članica tog KUD-a i nama u KUD-u je izuzetno drago, da njime upravlja tako jedna velika, složna i stara Šokačka obitelj. Da nije njih, KUD bi se odavno raspao. Njihova ljubav i znanje prema tradiciji i starim obicajima to odrzava. I molim da se ne prozivaju, jer samo tim nacinom pokazujete koliko ste zavidni njima, svoje misljenje zadrzite za sebe.

  1. 3.1

   Precjednica

   Pa zašto ti onda nisi svoje mišljenje zadržala za sebe??? 🙂
   Šalim se, naravno, sloboda je mišljenja, govora i pisane riječi, zar ne?
   Ja nisam član KUD-a ali se isto ponosim njime, jer godinama čuva i dostojno predstavlja kulturnu baštinu našeg kraja. I Đipanovima i svim bivšim i sadašnjim članovima, svaka čast na tome! I u slučaju otkrivanja spomenika nije kriv KUD već oni koji su ih pozvali. Jednostavno, godinama nemaju nikakvih ideja nego kad god je kakav događaj pozovi KUD i gotovo. O tome sam pisao i to me smeta, jer znam da se može bolje.

 6. 2

  Uskok

  Bome gradonačelnikov trbuh duplo veći od lopte.

  1. 2.1

   Mršavko

   Pa i tvoj bi bio takav da imaš saborsku plaću!

 7. 1

  Precjednica

  Iiiiju-ju-ju-ju-juuuuu….ma poštujem tradiciju, čuvajmo naše kulturno blago, to smo što smo….ali ljudi moji, pa jel na svakom događaju moraju bit kolo i Đipanovi? Baš smo krkani i seljoberi do ibera.

  1. 1.1

   hm

   da… mozda bi bolje priličilo da je bila neka klapa!?

  2. 1.2

   ironaleonic

   Sram te bilo za komentar! što ti nešto ne organiziraš, nego pljuješ po ljudima koji nešto čine. Nije uvijek lako i ugodno spremati se u nošnju. Ima ljudi koji su pozitivni i onih, kao ti, koji znaju samo pljuvati. Gadiš mi se, blago rečeno.

   1. 1.2.1

    Precjednica

    Imam pravo na komentar, blago rečeno…a ako te je toliko uzrujao onda si se garant prepoznala u kolu. Ali…
    Totalno si promašila loptu, pročitaj ponovno moj komentar iz početka. Pitao sam se (i još se uvijek pitam), zašto se na svakoj manifestaciji, proslavi, skupu, znamo samo i isključivo uhvatiti u kolo? Zar nije bilo primjerenije da su se mladići iz naših KUD-ova odjenuli u nogometne dresove iz onog vremena i sa replikom stare kožne lopte odigrali 10-minutnu utakmicu na trgu. A iz publike ih gledale djevojke iz naših KUD-ova odjevene kao šokačke lady? To bi sigurno prikazale sve televizije, portali i društvene mreže. A kolo je viđeno već bezbroj puta i opet će uskoro biti glavna tema šokačkog sijela. Ajmo biti malo afirmativni a ne odmah pljuvati i gaditi se jedni drugima.

    1. 1.2.1.1

     Crna ovca

     Bravo,spojiti tradiciju i nešto moderno,inovativno…to je to! ukradene su mi misli! 🙂 Svakako da bi se prenosilo i bilo prepoznato kao nešto novo!

    2. 1.2.1.2

     ironaleonic

     Pa zašto nisi organizirao? Zato što je lakše pljuvati po drugima, nego nešto raditi.
     Žao mi je što ne znam plesati, bia bi mi čast.

Leave a Reply