Related Articles

2 Comments

  1. 2

    Promatrač

    Uistinu je čovjek – osoba, biće koje je u isto vrijeme odraz Božjeg sklada (stvoren na sliku Božju), a na drugoj strani posuda zla koja se s vremena na vrijeme izljeva na prostor životne okoline i na taj način nužno uništava sve koji se nađu u neposrednoj blizini. Ovaj župnik je u puno prigoda došao u sukob sa svojim župljanima, no jedno se ipak nikako ne smije zaboraviti; ovaj je čovjek uspio ovu pogansku sredinu (Gradište) koja je od kraja drugog svjetskog rata bila svojevrstan bastion komunističikih i bezbožničkih ideja, urediti u najvećoj mjeri prema slici Boga Stvoritelja (zauzeto i aktivno sudjelovanje roditelja u pripremi za svete sakramente; pričest i krizme;, dostojanstveno odijevanje žena i djevojaka za vrijeme sakramenta ženidbe). Neki puta je u svojoj namjeri i pretjerao, ali ne iz želje nikoga podcijeniti, nego potaći na aktivno vjerničko svjedočenje. Vjerujem da je u takvoj sredini proživio svoj križni put, ali je svoju službu prihvatio kao prihvaćanje volje Božje. Sada pred kraj staža svoje svećeničke službe, doživio je i bijes i osudu gotovo “cijele” hrvatske javnosti, koja ako se malo bolje zagledamo reagira isto poput rulje bijesnih Židova u slučaju Isusova ulaska u Jeruzalem na Cvjetnicu. Prvo bacaju cvijeće i mašu palmama uz poklik; “Dođi i spasi nas!”, da bi ne zadugo pred Pilatom glasno vikali; Krv njegova na nas i na našu djecu!” Ova je reakcija majke djeteta koje je u ovom slučaju doživjelo svojevrsno ignoriranje, uspjela (zdušnom podrškom novinara koji su uvijek gladni nečije krvi, kao da su školovani u koncentacijskim logorima) toliko zatamniti veličanstveni događaj 10. susreta Hrvatske Katoličke mladeži u Vukovaru (30 tisuća mladih koje Krist okuplja u 21. st – čudo Božje ljubavi), da je to nevjerojatno! Pitam se, onako na glas; dokle ćemo dopuštati đavlu da nas svako malo okreće protiv Boga i među sobom? Vjerujem da i u ovom slučaju možemo jasno vidjeti što je razlog nepostojanja Hrvatske države 900 godina; jad i jal naroda koji bi sebe prodao za pet minuta slave! Biti svećenik, vrlo je teška zadaća i odgovorno poslanje, a ne zaboravimo da je pozvan biti mostom između Boga i čovjeka. Svećenik je onoliko dobar ili loš kakva je zajednica u kojoj vrši svoje svećeničko poslanje; a župa je zajednica koja od Boga za svoga svećenika može izmoliti sve! Braćo i sestre, želim vama i vašim obiteljima obilje mira koji daruje samo Uskrsli Gospodin, a ne nikakva vijest koju prenose portali koji žive od “lansiranja senzacija”, ma kome se one na prvi pogled učinile privlačne!

  2. 1

    sretna

    Da nije bilo pritiska javnosti ne bi on otisao?nadam se da ce im sljedeci svecenik biti humaniji?

Leave a Reply