Uz to, zbog suše, prinos je bio umanjen za čak 40 posto što se svakako odrazilo i na proizvodnju ali i finacije. Prerada šećerne repe nikada nije trajala kraće nego prošle 2012. godine. Kampanja je okončana u 50 radnih dana. Proizvodnja šećera je bila negdje oko 40 tisuća tona s tim da smo mi odmah išli sa preradom tršćanog šećera, negdje 26 tisuća pa je to završilo na 66 ali šećerene repe negdje preko 40, što je iznimno velik podbačaj – pojasnio je predsjednik Uprave Sladorane Luka Burilović.
S obzirom na tako lošu godinu u Sladorani nisu mislili samo na sebe već su nastojali dobar partnerski odnos zadržati s kooperantima te pomoći im. Budući da ih prate od sjetve do vađenja šećerne repe bilo je i onih koji su kada su podvukli crtu bili u minusu. Burilović ističe kako su donijeli odluku da retroaktivno povećaju cijenu šećerne repe kako bi pomogli tim ljudima da ipak dođu barem do nule. Također, ako je netko ostao dužan dobio je mogućnost reprograma duga na tri godine.
Taj dobar partnerski odnos Slaodrane i njezinih kooperanta zapravo je i najbolje oružje s kojim se bore u ovako teškim vremenima. Neraskidiva je to veza koja se potvrđuje dobrim poslovnim odlukama, kao što je ovogodišnja o povećanju cijene šećerne repe. Kada je riječ o investicijama ono što predstoji Sladorani jest izgradnja prečistaća optadnih voda. Riječ je o investiciji teškoj 15 milijuna EUR-a. U ovoj investicijskoj priči sami neće moći, te očekuju pomoć države a dio novca nadaju se povući će iz europskih fondova.