Related Articles

5 Comments

 1. 4

  Slobodan Obradović

  Kvaliteta novina se vidi i po onome što se NE vidi. Nema gradonačelnikove najave izgradnje bazena u Županji. Višemilijunsku TOP temu novinari zaboravili ili „zaboravili“?

 2. 3

  Ime potrebno

  Pa Grad i Gradonačelnik im je poslodavac. Kako će onda pisati protiv njih?

  1. 3.1

   idiot

   ne treba pisati protiv bilo koga jednostavno treba napisati širu istinu od gradonačelnikove.

 3. 2
 4. 1

  idiot

  Dobro si primjetio puno bolje sada izgleda a kada pročitaš tekstove u Županji se super , a svi smo svjesni da nije baš tako divno i krasno.

  Drugi bitan problem našeg lista je zastarjelost tema i tekstova jer sve njihove vijesti pročitamo na zupanjac.net i kroz škegrine objave,

  Nažalost urednici i novinari ne usude se pisati o pravim stvarima , istraživati moguća rješenja za prave probleme jer samo razgovorom i svjesnošću da postoji neki problem moguće je naći i rješenje za njega a ignoriranjem problema neće se naći niti rješenje za njega.

  NPR. Županjski list objavi tekst da je Željko Džoić prigovorio gradonačelniku i “stručnim” službama Grada na namjerno rascjepkaju investicije u više malih da ne bude javne nabave , a što je vidljivo i na planu javne nabave za 2017 godinu http://zupanja.hr/wp-content/uploads/2017/01/Plan-nabave-2017.pdf gdje su slični radovi na uređenju kolnika rascjepkani u nekoliko zasebnih nabava iako su gotovo iste usluge s sličnim troškovnikom i nema nikakvog razloga da se ne objedine i prisili ponuđače da malo i smanje cijene. U ovom konkretnom slučaju je mogućno , ne kažem da to i rade, da odabrani ponuđač sam donese potrebnu jednu ili dvije “uslužne ponude” i lopovluk postane legalan na teret svih građana Županje.

  Gradske službe tražene podatke ne dostavljaju Željku Džoić a da su novinari pravi oni bi otišli u Grad i tražili tko su sve bili ponuđači za te radove i tko je dobio posao , usporedili cijene s prijašnjim istovjetnim radovima.

  Takvim angažmanom medija bi se mnogo brže mijenjale stvari u Gradu.

  Slično je i s mišljenjem revizije za proračun i objašnjenjem gradonačelnika. U revizijskom mišljenju piše da je zamijenjena stavka asfaltiranja staza u opločavanje staza. Gradonačelnik govori da se radi o naknadnim radovima za koje nije provedena javna nabava.
  Željko Džoić traži da se vijećnicima dostavi dokumentacija kako bi i sami mogli vidjeti dali je bilo lopovluka , a ovdje je to lako provjeriti jer je bila javna nabava. Ključno je pitanje dali je odabrani ponuđač u svojoj prvobitno ponudi ponudio asfalt mnogo jeftinije od drugih ponuđača a potom kroz izmjenu stavke tj. kroz naknadni rad za koji nije provedena javna nabava( a radi se o 900.000,00 kn) i koji mu je netko na riječ odobrio u stvari bitno povećao cijenu ukupnog posla.

  Da se radi o bilo kakvoj državnoj investiciji to bi novinar vrlo brzo provjerili i obavili što se u stvari dogodilo a naši novinari ne pišu ništa. Gradonačelnik rekao i to je sveto pismo dalje se ne smije propitkivati.

  Slično je i s drugim temama ljudi odlaze iz Grada , posla nema čak ni za djecu gradskih vijećnika iz redova HDZ-a ( Rovku je dijete moralo otići u Irsku , a što tek mogu očekivati drugi koji nisu u HDZ-u i nisu gradski vjećnici HDZ-a) , imovina nam je izgubila na vrijednosti preko 30% u zadnjih nekoliko godina , prosječni dohodak po glavi stanovnika je također u padu a istovremeno su nam sve režije na koje može uticati Grad u 7-8 poskupile dvostruko.
  Mediji šute , nema niti pitanja gradonačelniku kako misli promjeniti te loše trendove , koje su to investicije koje Grad namjerava pokrenuti da bi se stvari u Gradu promjenile.
  Svojevremeno je gradonačelnik govorio da mu vlasti na nivou RH (SDP) ignorira projekte i ne želi financirati iz razloga što je on iz HDZ-a i da je to normalno ali nikada nismo saznali koji su to projekti i dali su oni razlog ovih po život značajnih i važnih negativnih trendova.

  Tek kad novinari postanu pravi novinari a ne apologete ne znanju i neradu i lošem radu nema nama naprijed a ovi trenutni novinari nisu ni blizu toga na napišu neku kritičku rečenicu a još dalje od toga da omoguće iznošenja mišljenja ljudi u gradu koji imaju neki prijedlog da se problemi krenu rješavati.

Leave a Reply