Iako ondje postoji već četiri godine, cijelo se vrijeme vodila kao Policijska postaja Drenovci. Naime, krajem 2007. godine policijski službenici iz Drenovaca zbog neprimjerenih uvjeta rada preselili su se u Vrbanju. Općina im je vlastitim sredstvima obnovila i preuredila prizemlje zgrade stare škole u središtu sela koje se prostire na 500 kvadrata. Ustrojavanjem Policijske postaje ispunjene su dugogodišnje težnje Vrbanjaca da sjedište policije za istočni dio županjske Posavine bude u Vrbanji.
“Značaj dobivanja policijske postaje nije potrebno posebno isticati. Predviđeno je upošljavanje novih policajaca na ovom graničnom području, čime će sigurnost biti podignuta na još višu razinu. Pripremamo se za ulazak u EU, a pred nama je i otvaranje graničnog prijelaza Strošinci – Jamena između Hrvatske i Srbije”, poručuju čelni ljudi Vrbanje.
MUP je inicirao i izgradnju stambene zgrade prema modelu javno-privatnog partnerstva, što su općinski čelnici prihvatili. Ovih će dana u Vrbanji s radom početi i dugonajavljivana Referada za upravne poslove, gdje će žitelji istočnog dijela županjske Posavine moći rješavati statusna pitanja. Takvim razvojem događaja u kojem su ostali bez policijske postaje revoltirani su stanovnici Drenovaca. Smatraju se oštećenima i tvrde da ne postoji opravdani razlozi za takav potez MUP-a te poručuju da je riječ isključivo o političkoj odluci. Smatraju da preseljenjem policije u Vrbanju i otvaranjem Referade u tome selu stanovnicima okolnih sela nije učenjena nikakva usluga jer Vrbanja nije u središtu Cvelferije.
“Od vajkada je policijska postaja bila smještena u Drenovcima kao središtu Cvelferije. A sada se netko iz MUP-a odlučio ukinuti višestoljetnu tradiciju, na štetu građana. Ako je MUP spao na to da čeka da im jedna općina iz svojih skromnih primanja uređuje prostorije, onda je to žalosno”, ustvrdio je donačelnik Drenovaca Marijan Belužić.
M.Lešić-Omerović