Related Articles

5 Comments

 1. 2

  marco75

  Bude i poneki trijezan.

 2. 1

  Anonimno

  Tenja (ne Tenje),Laslovo, Ivanovac, Čepin, Branjin Vrh sve sela uz Savu, koja održavaju “graničarske običaje”. Kada će se ti pametnjakovići sjetiti da organiziraju “Sinjsku alku” i ona je dio hrvatske tradicije. Pitam se gdje su sada udruge za zaštitu životinja, jer to što rade neki pijani jahači (većina) sa “svojim” konjima je u najmanju ruku maltretiranje da ne upotrijebim pravu riječ zlostavljanje.

  1. 1.1

   Leo

   Pa neka Alkari organiziraju u svom mjestu, a ovdje je Slavonija i slavonski običaji!!!

   A za loš postupak sa konjima svaki je pojedinac odgovoran, a to je kada Država daje poticaj onima koji neznaju sa konjima postupat. I i i i………………….:)

   1. 1.1.1

    marco75

    Leo, običaj je graničarski, nije cijela Slavonija bila Vojna granica.

    1. 1.1.1.1

     Leo

     Znaš marco75 nekad kada se u slavonskim selima živjelo od rada (a ne od poticaja) pokladno jahanje bilo je u svakom selu Slavonije, tada su vlasnici konje uprezali u saone a oni lipotani uhranjeni bi vlasnici jahali, da ih malo izvedu iz staja te ih pokažu svoje lipotane, i to je bilo diljem slavonije ne samo u graničarskim selima.
     A na pokladski utorak bila bi svatovska povorka te bi djevojka bila mladoženja a neki bećar mlada, i tako to bi…………

Leave a Reply