Naime, nakon što je Općinsko vijeće odbilo njihov zahtjev, skupina oporbenih vijećnika najavila je prikupljanje potpisa po selu jer je u slučaju dobivanja suglasnosti najmanje 20 posto ukupnog broja birača općinska vlast dužna raspisati referendum.
“Molim vas da ne nasjedate propagandi grupe vijećnika koji žele minimizirati značenje komunalnog poduzeća za našu lokalnu zajednicu. Da nemamo vlastito komunalno poduzeće, ne bismo mogli sudjelovati na natječaju Hrvatskih voda povlačeći novac za projektiranje i gradnju kanalizacijske mreže”, naglašava Crnov, dodavši kako je Općina u tom slučaju dužna participirati s deset posto sredstava.
I upravo je to razlog sklapanja ugovora s tvrtkama Nevkoš iz Vinkovaca i Vranjevom iz Otoka. Kao dodatni adut načelnik navodi i to što je u Komunalnom poduzeću Gunja zaposleno 15 osoba, djelatnosti su proširene, kao i područje djelovanja, jer njihova dimnjačarska služba obavlja posao i u Općini Vrbanja.
“Zbog svega toga, molim vas da komunalnom poduzeću omogućite nesmetano obavljanje djelatnosti, a Općini Gunja ne radite nepotrebne troškove potpisivanjem zahtjeva skupine vijećnika za raspisivanjem referenduma jer bi troškovi bili veliki. Posebice zato što smo šest mjeseci do lokalnih izbora, na kojima će svatko od vas moći izraziti svoju volju u skladu s demokratskim načelima. Osobito stoga što već u 2013. kreće sanacija odlagališta neopasnog komunalnog otpada Kraplja te okoliš na području općine Gunja neće biti ni na koji način ugrožen”, stoji u dopisu načelnika, koji je svojim sumještanima ujedno zaželio ugodne božićne i novogodišnje blagdane.
(M.L.O.)/Glas Slavonije