Priznanja im je dodijelila Hrvatska gospodarska komora – Županijska komora Vukovar na jučerašnjoj svečanoj sjednici Gospodarskog vijeća.
– Unatoč recesiji, koja traje već nekoliko godina, a 2011. bila je posebno teška, da se i ne spominju vremena stajanja na noge nakon rata na krajnjem istoku Slavonije, uspjeli su zadržati proizvodnju, obuzdati troškove i zadržati zaposlene – rekla je predsjednica ŽKV-a Vinka Ivanković govoreći o trima spomenutim vukovarsko-srijemskim tvrtkama nagrađenima zlatnim plaketama.
Od nekoliko nominiranih tvrtki najuspješnije su izabrane u HGK-u prema jedinstvenih 18 kriterija na temelju rezultata poslovanja u 2011. godini. Županjska Sladorana je zlatnu plaketu dobila u kategoriji velikih tvrtki, Agro-Tovarnik u kategoriji srednjih, a Šišarka u kategoriji malih tvrtki. Pred brojnim gospodarstvenicima i lokalnim čelnicima priznanja su najuspješnijima uručili vukovarsko-srijemski župan Božo Galić i Vinka Ivanković, a o svakoj nagrađenoj tvrtki prikazan je i kratak videomaterijal. Plaketu za Sladoranu preuzeo je predsjednik Uprave Luka Burilović, za Agro-Tovarnik direktor Miroslav Knežević, a za Šišarku direktor Ivan Ćošković.
– Posljednjih pet-šest godina Sladorana dobiva ovakvo priznanje, a posebna nam je to čast u ovim kriznim vremenima, kada je iznimno teško poslovati. Ova je godina još i teža od prošle, no ostali smo vjerni politici ulaganja jer se bez toga teško može očekivati povećanje konkurentnosti, posebno nakon ulaska Hrvatske u Europsku uniju – rekao je Burilović, zahvalivši radnicima, menadžmentu i kooperantima Sladorane d.d. Županja, koji su, kako je rekao, dali doprinos dobrim rezultatima poslovanja tvrtke.
Nagrađenima je čestitao župan Galić. – Poslovati u današnje vrijeme izuzetno je teško, svaki je dan borba za opstanak, za očuvanje radnih mjesta, pa i otvaranje novih. U našoj županiji trenutačno je gotovo 21.000 nezaposlenih, problem je što izostaju investicije, no moramo svi zajednički raditi, ne dići ruke, kako bismo prebrodili ova vremena. I pripremati se za razvoj Vukovarsko-srijemske županije u idućih deset godina, i to upravo kroz poljoprivredu, drvnu industriju, ruralni razvoj, kontinentalni turizam… – poručio je Galić, dodavši da dolaze EU fondovi, čiju šansu treba iskoristiti dok županijske vlasti nastoje zakonskom regulativom ishoditi smanjenje lokalnog udjela u apliciranim projektima.
Sanja BUTIGAN