Jeste li znali da je 1867. godine sagrađen i proradio prvi parni mlin u Bošnjacima, vlasništvo Josipa Njerša.
Parni stroj bio je jakosti 30—35 ks, a imao je 3 para kamenja. U to vrijeme u dalekoj okolici nije bilo drugog takvog mlina. Po selima se mljelo u mnogobrojnim suvarama a na Savi u vodenicama.

