Related Articles

10 Comments

 1. 6

  Slobodan Obradović

  Mladen Dogan i Kruno Šarić, dosadašnji zamjenici gradonačelnika i kandidati za istu dužnost, predstavili se kao „volonteri“ koji primaju određenu naknadu. Ta naknada košta građane oko 70 tisuća kuna godišnje, po glavi zamjenika. Od naknade za jednog zamjenika može se zaposliti jedna mlada osoba. Neka zamjenici budu stvarni volonteri i daju svoj doprinos gradu, bez da to građane košta 70 tisuća kuna po glavi zamjenika.

 2. 5

  Big brother

  Zahvaljujem gospođi Sabljo što je odvojila vremena i iscrpno odgovorila.Zadovoljan sam sa odgovorom. Želim napomenuti da prilikom svog komentara nisam imao nikakvih aluzija na Vaš rad jer ga ja cijenim, niste Vi krivi što je uređivačka politika takva i bravo na tome što časno branite svoga poslodavca jer je to normalan odnos. Meni mišljenje o Vinkovačkoj televiziji nećete promijeniti, a Vama svaka čast jer vjerujem Vam da ste u nezgodnom položaju. Samo hrabro naprijed u svom poslu.

 3. 4

  Telekom-struja-je-najstruja

  Da nije bilo poplave ne bi imali što staviti u spot. Ova mjesta koja su poplavljena je li to bilo po stranačkoj pripadnosti njihovih načelnika? Grada se ne piše velikim slovima. Sad mi je krivo što sam čak i ja otišao malo “ispomoći” da ne poplavimo, a isto nikada nisam radio u Županji i neću ni da mi nude posao.

 4. 3

  Ljubica

  Jasna sve do jedne rijeci potpisujem .
  Apsolutno uvijek i zauvijek bila si COVJEK velikog SRCA.

 5. 2

  Big brother

  A kada će se Vinkovačka televizija preimenovati u HDZ TV. Kako je moguće da jedna televizija pa bila ona i privatna javno podupire jednu političku opciju ustupanjem svojih arhivskih materijala za promociju HDZ-a. Postoji li neka novinarska etika, moral ili novinarski kodeks. Znam ja da je ona privatna, ali na ovaj način oni se opredjeljuju samo za gedatelje sa članskom iskaznicom HDZ-a, znači odbacuju svjesno mogućnost da su televizija i za drugu popululaciju, nego samo za HDZ. Ima li koji novinar da to prokomentira???

  1. 2.1

   jasna-Matija Sabljo

   Poštovani pod pseudonimom “Big Brather”,
   Svaka stranka imala je prigodu po cjenovniku Vinkovačke televizije naručiti da joj se napravi promidžbeni film ili spot za predizbornu kampanju. Ponudjene su sve opcije snimanja i izrade. To su prihvatile neke od stranaka. Jednako tako svim strankama su ponuđeni termini emisija putem kojih se mogu predstaviti kandidati i jednako tako predstaviti svoj program. To su također učinile neke stranke i već se predstavile bilo da je riječ o gradovima ili Županiji. Što se pak tiče filma, ponovno ga pogledajte i dobro slušajte. Tamo gdje se spominje poplava nigdje niti jednom rječju nije spomenuta niti jedna stranka i pojedinac već da je grad uvijek i samo spašavalo zajedništvo , ljudi – svi. Zaključit ću , film je naručen i plaćen. Mi smo ga samo izradili … U pravu ste kada navodite da se na televiziji moraju i trebaju čuti i vidjeti svi bez obzira na člansku iskaznicu. Kao novinarka koja sam pratila rad Gradskog vijeća snimala sam uvijek i predstavnike drugih stranaka i čuli su se i njihovi stavovi. I gle čuda nikada mi niti jedan urednik nije to izbacio. Jednako tako nikada, baš nikada ( bez obzira na Vaše stavove i mišljenja ) nisam dobila naputke kako trebam raditi…
   Sada ću vam se obratiti kao građanka ovoga Grada u kojem živim. I sama vidim brojne probleme. Gledam svoju Šećeranu. Kada ste se zadnji puta prošetali ? Škole, ruglo. Sramota. A vidi te upravo na toj Šećerni žive mladi ljudi koji su nedavno organizirali donatorsku večeru u nogometnom klubu i pokazali da se može, samo ako se hoće. I može. Živim za taj dan kada će nas to može sve povezati samo u jedan naziv – Županja…
   Nikada u našem Gradu nisam mogla dobiti posao – nikada. A uvijek sam radila za njegovu dobrobit bez obzira gdje sam bila i nikada, nikada za svoj džep i bez iskaznice bilo koje POLITIČKE STRANKE. Moja iskaznica uvijek je bila Županja , moja stranka ljudi , a plaća tek potreba za preživjeti. S dužnim poštovanjem, Jasna-Matija Sabljo

   1. 2.1.1

    hm

    uvrstiti elementarnu nepogodu kao što je poplava u promidžbeni spot je ispod svako nivoa i dostojanstva svih onih koji su pokazali zajedništvo kako se navodi jer tamo se pokazala spremnost braniti svoj grad bez obzira na stranačku pripadnost. Svi oni koji su prikazani u tom promidžbenom spotu imaju pravo tužiti autore i televiziju jer su bez autorizacije i dozvole korišteni kao promidžbena propaganda onih koji su najmanje zaslužni za napredak grada a posebno za obranu od elementarne nepogode.

   2. 2.1.2

    Franjo Škegro

    Bravo Jasna! Sve si divno objasnila jednom rečenicom: “Moja iskaznica uvijek je bila Županja , moja stranka ljudi , a plaća tek potreba za preživjeti.”

   3. 2.1.3

    DAVORE ODMORI MALO , ZASLUŽILI SMO

    Samo cenzura je najgori oblik cenzure.
    Gospođo Jasna na gradskom vijeću , koliko sam pratio, Roka je 10-tak puta pokušavao staviti temu naselja Sladorana iz razloga :
    – Stanobiro ne želi preuzeti upravljanje nad zgradama jer su zgrade trošne
    – donesen je UPU I PPU Grada Županja kojim je naselje zaštićena arhitektonska cjelina u kojoj je do donošenja konzervatorske studije i donošenja DPU naselja Sladorana zabranjena bilo kakva intervencija na objektima pa tako i zamjena stolarije , uređenje fasada , dogradnja , adaptacija objekata. Davor na gradskom vijeću kaže da je skupo taj problem rješiti i da ga ne namjerava rješavati ali to nigdje ne bude objavljeno , a tebi je kao županjki iz naselja Sladorana žao starih škola koje se ne mogu popraviti a ovome što se može rješiti niti rječi u tvom izvještaju s gradskog vijeća.
    – grad Županja prije dvije godine u gradskom proračunu objavi podatak o kapitalnoj potpori gospodarstvu- KONZUM 1.2000,00 kn i ti opet šutiš i ne objavljuješ prosvjede gradskih vjećnika iz oporbe
    – zbog muljanja s naknadnim radovima 900 000 kn u investiciji na uređenju Svačićeve ulice državna revizija daje uvjetno mišljenje za proračun a VTV i Jasna Matija Sabljo objavljuju da je proračun ocijenjen i prihvaćen bezuvjetno , a što u najmanju ruku nije točno.
    – prije par godina imali smo obećanje Davora i HDZ-a o gradnji logističkog grada s 400 radnih mjesta o čemu ste uredno izvještavali a kada se vidjelo da od toga nema ništa i da je naš sugrađanin na pollitika.com pisao istinu samo sye prestali objavljivati bilo što o tome
    – takvih primjera o samo cenzuri ima bezbroj naravno ukoliko je istina kada kažeš da urednici ne sugeriraju što i kako ćeš napraviti prilog o Županji ali zanimljivo je za primjetiti da nema niti jednog kritičkog mišljenja VTV i Vas ka njihove novinarke na rad gradske uprave pa čak niti u vrijeme poplava kada su potpuno zakazali Davor , HDZ , Radio Županja , VTV a jedini mediji je bio ovaj portal.

 6. 1

  Pjer

  Apsolutno licemjerno i podlo obranu od poplave koristiti kao vlastitu zaslugu, kada svi znamo da su Davor i svita svojim potezima potpuno kiksali i ugrozili zivote tisuca ljudi. Grad su od poplave spasili gradjani a ne Davor i HDZ. Osim toga svi tj vecina projekata koji su spomenuti u videu nemaju puno veze sa Davorom i HDZ-om jer su financirani iz raznih fondova, a koncesije za izvodjenje radova dodjeljene su mahom firmama van Zupanje, osim nekih kojima je on suvlasnik. Video je dobar al nema veze sa Davorom.

Leave a Reply