Related Articles

2 Comments

 1. 2

  Mance

  Kulen ili kulin je naša verzija Kalabrijske salame.Dakle nije to nikakav naš čarobni gastro izum, kao i gotovo sve ostalo. Hrvatska je uvjek bila strateško središte i veliko sjecište raznih kultura i naša gastronomija je uglavnom domaća izvedenica nečeg tuđeg. Da se vratimo na ‘kulin’ – Kalabrija je talijanska regija gdje se ova salama proizvodi vec 2000 godina pod imenom ‘Calabrian salami’. Recept i izgled je identičan kulenu – svinjetina, ljuta paprika, češnjak, samo u kalabrijsku salamu ide malo više masnoće i ona se ne dimi. Također, kulin (kalabrijska salama) koji zaraste u bijelu plijesan je poznata ‘Milanska salama’… eto malo o podrijetlu kulena. Pozdrav svima

 2. 1

  Ivan ŠARIĆ Baća

  Mato, neblakamu, nisam zno da je to cila nauka o kulinu. Tolike sam ga godine uvik rado jeo, a da nisam ni zno šta jedem. Nije važna nauka, važno je da on dobro prija!
  Tebi svaka čast, pa si si do toliko truda da to sve nama, naznalicama, lipo objasniš!

Leave a Reply