Related Articles

4 Comments

 1. 2

  golać

  koliko košta certfikat??

  1. 2.1

   Anonimno

   Željko Džoić-Roka,mislim da se ne radi o velikom iznosu ali istine i korektnosti radi,bilo bi dobro kontaktirati nekoga od aktera same edukacije ili pak nekoga od sudionika.Cijena koštanja je dakako jako bitna pa stoga razumijem Vaš interes,no mislim da je puno bitnije da se na vrijeme povede briga o vjerodostojnosti samog certifikata da se ne dogodi kao što je slučaj u drugim djelatnostima gdje su ih podobivali prvo i u največoj mjeri špekulanti,šverceri i preprodavaći.

 2. 1

  Anonimno

  Željko Džoić-Roka-Županjski kraj i vrijedni seljak dva su neraskidiva pojma bez kojih je gotovo nemoguće valjano vrednovati stoljetnu kulturnu i materijalnu baštinu ovog dijela Slavonije,kraj je to u kom se oduvjek dobro želo,jelo i pilo.Da je to doista tako,ova akcija dodijele “zelenih certifikata” bit će samo jedan od načina oživotvorenja i potvrde stvarne kvalitete domaćeg proizvoda.Akcija je zaista hvale vrijedna,za pohvaliti je i gesta “Čistoće” kao i Udruge hrvatskih tržnica da će snositi sav trošak dobivanja certifikata.Sve je dakle ovo lijepo i hvale vrijedno ali ako uz sve ovo ne pomognemo našem seljaku u barem još dvije stvari,bojim se da osim ovog titulara i papira neće imati puno više koristi.Prvotna pomoć odnosi se direktno na seljaka a sastoji se u tome da mu svim legalnim putevima pomognemo u borbi sa nelojalnom konkurencijom-prvenstveno ne kontrolirani uvoz i plasman robe ne kontroliranog podrijetla.Druga pomoć je indirektne prirode,ne povećamo li zaposlenost i kupovnu moć stanovništva koje bi trebalo kupovati te proizvode,njihov trud i kvaliteta su uzaludni a troškovi te proizvodnje ostat će nepodmireni.

  1. 1.1

   Anonimno

   Apsolutno podržavam

Leave a Reply