Dok poplave u Hrvatskoj ponovno prijete, u svibnju poplavljena mjesta ne trebaju se pribojavati ponovne katastrofe. Vodostaj će rasti ali ne do stanja ugroze, rečeno je na današnjoj sjednici županijskog Stožera za obranu od poplava. Stanje je pod kontrolom, visina vodostaja koja iznosi 760 centimetara, ne stvara ugrozu u našoj županiji niti bi ugrozu trebao stvoriti nadolazeći vodni val.
Sava bi trebala proći u svom koritu bez većih problema. Zdravko Kelić, načelnik Stožera za obranu od poplava Vukovarsko-srijemske županije, dao je ohrabrujuće riječi: “Očekivanja kroz sljedeće dane idu u pravcu da bi taj vodostaj mogao nešto rasti gore, ali neke veće ugroze neće biti”. Predostrožnosti radi, dežurne ekipe su na terenu, a sve predradnje su odrađene.
vinkovacka.tv
Sava
- U svim savskim nizinskim retencijama vodostaji su u porastu
- Do Stare Gradiške rijeka Sava je u laganom padu od Stare Gradiške u laganom porastu
- Sva kritična mjesta na nasipima nizvodno od Siska, i Jasenovca se pregledavaju i kritična mjesta se utvrđuju (kod mjesta Letina)
- Ustava Trebež radi
- U pogonu je 31 crpna stanica koja radi danonoćno i 11 mibilnih crpnih agregata
- Očekuje se maksimalni vodostaj u Županji do +780 cm +/-20 cm koji ne ugrožava nasip nizvodno od Županje a koji je u tijeku sanacije prodora u Rajevom Selu i Račinovcima

