Na 28. sjednici Županijske skupštine vukovarsko-srijemske bilo je riječi i o polugodišnjem izvješću o izvršenju proračuna, o čemu je govorio i predsjednik Skupštine Dražen Milinković ustvrdivši kako su prihodi poslovanja sukldani s planom.
– Izvršenje je oko 54 posto, rashodi poslovanja su u tim okvirima, nema ni manjka, ni viška. Veliko nam je rasterećenje nastalo otkako je vinkovačku bolnicu preuzela država, tako da nam ne pravi probleme oko samog funkcioniranja i proračuna – pojasnio je Milinković.
Žurna odluka o isplati sredstava pomoći za štete nastale tijekom nepogode od tuče na županjskom području u lipnju i srpnju ove godine jedna je od glavnih donesenih na sjednici.
– Tuča je, nažalost, u dva navrata pogodila županjsko područje i izazvala katastrofalne posljedice. U skladu s tim, na prijedlog zamjenika koji obnaša dužnost župana Franje Oreškovića donosimo odluku o dodjeli žurne pomoći u iznosu od 30.000 eura. Žurna pomoć stavka je u proračunu Vukovarsko-srijemske županije koja se dodjeljuje u svrhu uklanjanja djelomičnih posljedica prirodnih nepogoda. Općina Bošnjaci dodjelom iz državnih rezervi dobila je sredstva rješenjem Vlade, a dio grada Županje sanirat ćemo iz naše žurne pomoći – obrazložila je Magdalena Parat, županijska pročelnica Upravnog odjela za poljoprivredu.
Miroslav Flego
One Comment
zupanjac22
270 000 eura za sektasko sastajaliste u Sumanovcima, a samo 30 000€ za onoliku stetu uslijed tuce. Slavonci bas i nisu bistri kad su u pitanju prioriteti.