Related Articles

19 Comments

 1. 6

  Bezveznjaković

  Vijest dana.
  Damir Juzbašić nezavisni kandidat za gradonačelnika Grada Županja.
  Najavljena je tiskovna k9nferencija za sutra 9.3.2021., navodno.
  Više..
  https://m.facebook.com/Nezavisna-lista-Damira-Juzba%C5%A1i%C4%87a-104123181750016/?tsid=0.22106817642854648&source=result

 2. 5

  Ivan iz mase

  Nezelim nikome drzati moralna predavanja i pametovati ,ali malo pogledajte i ovu dramu u rezij novo pečenih nositelja vlasti u Zupanji, gdje ovo sve vodi , što god netko radio ovdje se to nekritički propituje i omalovozava,imam osječaj da se svi gledamo preko nišana zbog par iznimno loših i zločestih ljudi koji u zivotu ništa nisu postigli i svoje nezadovoljstvo i frustracije šire drustvenim mrezama.Pogledajte ovaj portal ima li na nemu jedana pozitivna i afirmativna vijest iz Grada Zupanja,barem jedna, nevezana za politiku.Nema na zalost,zar bas nista ne valja ,ako je tako, trebamo se svi skupa zapitati sto nam se to događa i zašto smo se uvukli u ovo sto nam se događa .

  1. 5.1

   Bezveznjaković

   Zaključujem da ti skoro jedini imas hvalospjeve za gradonačelnika i želiš prikazati njegov rad pozitivnim.

   “Tu ti skidam kapu”.
   No to nema veze sa istinom. I za druge važe isti Zakoni( o lokalnoj samopravi (primjerice Otok) a tamo se ” “rađaju ” nove tvornice i radna mjesta. Zaostajemo za selima oko nas u eu projektima infrastukturnim i bespovratnim novcima.
   Drenovci imaju puno veći proračun od nas, a mi Grad.

   1. 5.1.1

    Ivan iz mase

    Ovo su činjenice “Pokazatelji govore da je grad na Savi iz EU-a u 2017. dobio 224 kune po stanovniku, 52 kune više nego treći Rab
    ŽUPANJA – Nedugo nakon što je Gradska organizacija SDP-a Županje prozvala gradsku vlast zbog neučinkovitosti, nepostojanja razvojne strategije i nedostatka razvojnih projekata koji bi doveli do poboljšanja životnog standarda građana i otvaranja novih radnih mjesta, objavljeni su službeni podatci o iskorištenosti EU fondova u 2017. godini koji govore posve suprotno. Županja je pozicionirana na visokom drugom mjestu “top 10” najuspješnijih gradova u Hrvatskoj koji su u prošloj godini povukli najviše sredstava po stanovniku!
    I dok četvrtina gradova u pet godina hrvatskoga članstva u EU-u nije uopće ni pokrenula mehanizme za izradu europskih projekata, a kamoli povukla bilo kakva sredstva, grad na Savi je iz Europske unije lani dobio 224 kune po stanovniku, 52 kune više nego trećeplasirani Rab.

    Govore djela, ne riječi

    – Uvijek govorim da su bitna djela, a ne riječi i ovo je samo potvrda toga. Grad Županja šuti i radi, ne reklamiramo se i ne hvalimo, a koliko smo uspješni najbolje govori i ovaj pokazatelj. Kao čovjeku mi je drago što smo u samom vrhu gradova u Hrvatskoj koji su u 2017. povukli najviše europskih sredstava, i to zahvaljujući kvalitetnim i na vrijeme pripremljenim projektima – ističe gradonačelnik i saborski zastupnik Davor Miličević (HDZ). Podsjetio je da je Županja do sada povukla znatna sredstva iz raznih fondova za značajne i vrijedne investicije. Sagrađen je uređaj za pročišćavanje otpadnih voda u sklopu projekta “Poboljšanje vodno-komunalne infrastrukture aglomeracije Županja” vrijednog 77 milijuna kuna, od čega su 71,1 posto nepovratna europska sredstva. Prošao je i projekt sanacije gradskog deponija vrijedan sedam milijuna kuna.
    – Grad Županja prvi je u Hrvatskoj potpisao ugovor za program “Zaželi” vrijedan također oko sedam milijuna kuna. Navrijeme smo imali pripremljenu projektnu dokumentaciju za gradnju i opremanje reciklažnog dvorišta i Županja je među prvih deset gradova u Hrvatskoj koji su uspjeli dobiti nepovratna europska sredstva u najvećem postotku – ističe Miličević. Napominje da su brojni infrastrukturni projekti u gradu već realizirani ili su u fazi realizacije, a u pripremi su i drugi.
    Pozitivni trendovi

    Gradonačelnik ponavlja da je pobornik lokalnih, konkretnih i ostvarivih projekata koji će pridonijeti poboljšanju kvalitete života građana i stvaranju pretpostavki za razvoj gospodarstva. Grad Županja će, najavljuje, i dalje nastaviti u tom smjeru, raditi i boriti se za realne projekte koji se mogu isfinancirati, a ne kao pojedinci i oporba u Gradskom vijeću populistički govoriti o nekim pričama koje samo lijepo zvuče, a nemaju veze sa stvarnošću.

    Inače, višemilijunsko podebljanje poreznih prihoda u gradskom proračunu u prvih šest mjeseci ove godine pokrenulo je pozitivne trendove u Županji, snažan je vjetar u leđa i dobar temelj za uspješno funkcioniranje grada. Gradonačelnik Davor Miličević naglašava kako je novi Zakon o financiranju lokalne samouprave, koji je stupio na snagu početkom 2018., Županji jako puno pomogao. Zahvaljuje ministru Zdravku Mariću i Ministarstvu financija što su prepoznali potrebe Slavonije i osnažili lokalne proračune. “Ako se ovakav trend nastavi, a vjerujem da hoće, u ovoj bismo godini mogli ostvariti 24 milijuna kuna prihoda od poreza na dohodak, a imali smo projekciju na 22,3 milijuna kuna”, kaže i pita se kako bi Grad uopće funckionirao da je ostao na starim prihodima. Porezni prihodi usmjeravaju se u tekući život i društvenu nadgradnju i Grad sufinancira sve aktivnosti koje se događaju u Županji. Miličević poručuje da Grad čini sve što je u njegovoj moći da pomogne svojim sugrađanima, a posebno se velika pozornost pridaje mladima, učenicima i studentima. ”

    Kandidata za gradonačelnika Zupanje treba upitati ,koliko je novca priskrbio Zupanji kao pomoćnik min.gospodarstva i koliko je projekata doveo u Zupanju.

    1. 5.1.1.1

     Iskreni županjac

     Nadam se da te dobro plaćaju za ovo copy-pasteanje jer neće još dugo. Inače, većinu povučenih novaca potrošio je za kupovinu glasova kroz program Zaželi i podjele jednokratnih pomoći, a da ne zaboravim i podjelu drva!

    2. 5.1.1.2

     Juzba FUN

     Mislim da će Juzbašić od danas pa nadalje nešto više reći o tvom radu i o radu tvoga gradonačelnika i vašim neuspjesima unazad 16g ( promašajima).
     Vrijeme je da pripremite i ” govore koji se pišu nakon gubitka izbora i vlasti” i u 5 mj. “odete sa vlasti” u Zupanji na ovim izborima.

 3. 4

  Tratinčica

  Pročitajte malo medijske natpise ( Vaše aafere) samo u zadnjih pola godine u nacionalnim novinama i portalima.
  Vi ste naša sramota. Pravite sramotu ovom Gradu i na ovim izborima ćete zasluženo otići u političku povijest zasluženo i napokon.
  Gubite izbore glatko.
  Pričate gluposti.
  “Pogledajte se u ogledalo”
  Kako Vas nije sramota sta ste od ovoga Grada napravili.

  1. 4.1

   Ivan iz mase

   Misliš na nagradu za najljepše uređeni mail grad (zeleni cvijet)ili nagradu za najtransparentniji proračun,Instituta za javne financije(razina transparentnosti 5)

   1. 4.1.1

    Tratinčica

    Dali vi kada idete tako često u Grad idete jesti onaj kulen što kupujujete novcima građana kao za Sokacko sijelo?
    Pogledajte Vasu ind.zoni Sijecine- korov vam tamo raste.
    Pogledajte u centru Grada hotel koji je prije 50 godina radio zjapi prazan.
    Imate u epicentru Grada 20 tak lokala praznih.
    Sve ste rasprodali sto je se moglo prodati.
    To se za vama nece u 20g moci popraviti.
    Gdje su vam ti turisti?
    Iz Grada vam je odselilo ” čudo” ljudi…
    “Losi ste gospodari.”
    Za sebe ste naravno dobri( nadzorni i drugi odbori plaćeni i tako..)

    1. 4.1.1.1

     kalimero

     Kako se netko može nazvati tratinčicom i tako ružno zboriti ? Tratinčica je vrlo isnpirativan cvijet, onaj koji nagovještava, koji omamljuje ljepotom. Djevojčice su je uvijek plele u vjenčiće i šepurile se umišljajući si da su vile. Tratinčica biti znači ispisati rečenice koje svojom ljepotom posloženih riječi zasutavljaju dah. Ali ne ovako, kako je moj zaustavljen. Iz grada je odselila gomila ljudi. “Čudo” nije odselilo, Jer čudo ne hoda, čudom se čudimo. Grad nema epicentar. Ima središte. Epicentar je mjesto gdje se potres najviše osjeti. Sramota se ne pravi. Ona se osjeti ili ne osjeti. A ja je osjećam kada čitam sve napisano, posebice kada se vijećnici razmeću etiketiranjima i razgovaraju meni neprimjerenim jezikom.

    2. 4.1.1.2

     Ivan iz mase

     Prije nego što ispaljuješ otrovne strelica ,bilo bi dobro da pročitaš zakon o lokalnoj uprsvi i samoupravi ,pa ćeš vidjeti što je uloga grada i gradonačelnika,ukratko osigurati infrastrukturu i nju odrzavati,strogo zabranjeno baviti se bilo kakvim profitabilnom djelatnošću.Gradonačelnik je kriv što je netko kupio hotel i zatvorio ga,gradonačelnik je kriv što u centru grada je netko (a zna se ko )kupio trgovini bivše Posavine i pretvorio ju u lokale koje nemoze iznajmiti.Gradonačelniki je kriv što je htio napraviti bazene da nemoramo ići u Bosnu , te da oni i mještani susjednih mjesta dođu u Zupanju i ostave koju kunu ovdje ,tada bi i lokali mozda radili.Gradonačelnik je kriv što su za svaku prodaju zemljišta Huber i Šarić podnosili kaznene prijave(za koje je utvrđeno da niti jedna nije bila utemeljena prema odluci Drzavnog odvjetništva) protiv budućih invrstitora, i tako do sutra…

    3. 4.1.1.3

     Gogi

     Tratinčice ti da imalo znaš nešto o ekonomiji ili politici ne bi pričala ovakve gluposti. Pa nije kriva politika ako nekome posao ne ide ili je glup pa ga ne zna voditi i propadne. Ili jednostavno pokradu i zatvore. Šta je on betmen da spašava grad od razbojnika??? Nemojte pričat gluposti i plasirat ovom narodu laži.

 4. 3

  Marina

  Daj ne s****e. Nedavno ste tražili povecanje placa u gradskim tvrtkama,a sad bi smanjivali cijene komunalija. Kako mislite onda to financirati? Ljudi moji vi sami sebe pobijate. Kad vam pase jedno onda ste za to,a sad kad vam pase nesto drugo onda ste za to. Nema logike u tome sto trazite.

  A sto se tice AS-a zar nije bolje da se na neki način naplati komunalna naknada koju duguju gradu nego da se dug gomila,a vi najam placate negdje drugdje. Jeste vi glupi ili sta?

  Ovaj grad i ovi ljudi kao da su poludili. Jesu izbori i izborne igre,ali vi ste budale koje nasjedate na fore “nezavisnih” i ekipe koja je sad najednom protiv HDZa. A sve to iz vlastitih interesa.

  Pročitajte malo zakone i propise te statute pa cete vidjeti da li ste u pravu i za kog se oni zapravo bore. S njima na vlasti bi ovaj grad propao za godinu dana jer ti ljudi ne znaju ama bas nista. Zalosno je da su uopce tamo i o tome odlucuju.

  1. 3.1

   Ivan iz mase

   Upravo tako,rade gluposti ,radi samo promiđbe ,te dovode gratske tvrtke u nezavidnu situaciju zbog koje nemogu obavljati svoju funkciju.Jedino što u takvoj situaciji te tvrtke mogu napraviti jes da smanje i ovako male plaće, a onda je gradonačelnik kriv što ljudi iseljavaju zbog malih plaća.

  2. 3.2

   Iskreni županjac

   O čemu ti pričaš? Pa vaš voljeni vođa je svojoj firmi namjestio da gradu iznajmljuje skladište za 30.000 kn godišnje i tako jedno 15 godina!!! Ako to nije sukob interesa onda neznam što je? Zašto drugi moraju plaćati komunalnu naknadu a on ne?

   1. 3.2.1

    Marina

    Iskrni Županjcu da se malo informiraš znao bi da je taj ugovor postojao prije nego je on postao gradonačelnik stoga nemoj pričati gluposti jer to jednostavno nije istina. Puštate stalo jedne te iste priče o tom AS-u i kulenu jer nemate ništa pametno za reći.

    1. 3.2.1.1

     Iskreni županjac

     Tik tak, tik tak,nervoza uzima maha! Uskoro ste gotovi i ti i tvoj nalogodavac Davor😁

 5. 2

  Ivan iz mase

  Zalosno je da u svom jadu i nesposobnosti neznate što bi , pa radite igrokaz od upravljanja ovim gradom.Koji su razlozi za takav dnevni red osim zlobe i pakosti koju činite vlasniku obrta As i tvrtki Komunalac.Kada u svojim zločestoćama ne uspijete tada radite farsu i to prikazujete kao nedjelo gradonačelnika.Jadno Jadnici.

 6. 1

  Circus Colorado

  “Glavni glumac” se nije ni pojavio navodno na Gradskom vijeću.
  I onda se pitajte zašto su mu nedavno gradski vijećnici skinuli plaću.
  Ako se ne pojavi na nastavku sjednice GVa navodno 15.3.2021. komotno mu vijećnici mogu još
  sniziti visinu plaće sa 15.000 na recimo 12.000 a donedavno je imao samo 18.000.

Leave a Reply