11. lipnja 2026
FB_IMG_1605638094429

U četvrtak 19. studenog 2020. godine, u 12 sati i 40 minuta diljem Slavonije održat će se posljednji glazbeni ispraćaj velikana hrvatske glazbene scene, Krunoslava Kiće Slabinca.

Zbog gubitka voljenog i utjecajnog glazbenika, osmišljeno je da se Kiću isprati uz zvuke tambura u Osijeku, Đakovu, Valpovu, Požegi, Slatini, Županji…

Svi koji žele ispratiti dragoga Kiću uz njegove najbolje hitove slavonske tamburaške glazbe poput „Otišo je s mirisima jutra“, te uz prigodnu pjesmu „Tamburaški rastanak“, mogu to napraviti u četvrtak u 12:40 na Trgu kralja Tomislava u Županji, gdje ćemo ga ispratiti onako kako je i sam živio – kroz pjesmu. 🖤

Ispraćaj će se održati u skladu s propisanim epidemiološkim mjerama do najviše 50 glazbenika, a posjetitelji se mole da drže međusobni razmak i nose zaštitne maske za lice.

“Otišo je otac moj polako
Otišo je stazom što vijuga
Pratile ga neke stare pjesme
Sve do Rijeke kojom teče tuga…”

🕯️🖤
.
.
.
Organizacija HGU – Hrvatska Glazbena Unija, Podružnica Osijek
Izvor: Osijek031.com

Odgovori