Related Articles

3 Comments

 1. 3

  Tihomir

  Danas se u Europi obrana od tuče provodi u Španjolskoj, Francuskoj, Mađarskoj (prizemni generatori, u Francuskoj i rakete malog dometa), Njemačkoj, Austriji i Grčkoj (avio generatori i piropatrone) Švicarskoj (rakete malog dometa i avio generatori), BiH (rakete+prizemni generatori), Srbija, Rumunjska, Bugarska, Pridnestrovska Moldavija i Moldavija, Rusija, Jermenija, Gruzija (rakete srednjeg i dugog dometa). Belgija, Holandija, Italija, Turska koriste protugradne topove, što je zbilja upitno. U svijetu još obranu od tuče rade u Kanadi, Sjedinjenim Američkim Državama, Argentini, Brazilu, Kini, Iranu, Indiji, Turkmenistanu…Dug je popis. Što se tiče efekata, brojni su radovi profesora i doktora znanosti koji prate projekte modifikacije vremena putem analize tučomjera, statističkih metoda, na osnovu podataka osiguranja. U Kanadskoj provinciji Alberta, gdje je Dr Kraus vodio programe avio zasijavanja suhim ledom i srebrnim jodidom, su koristili podatke osiguravajućih kuća i dobili smanjenje šteta na imovini za 50% u odnosu na period prije obrane od tuče. U Grčkoj, gdje je obvezno poljoprivredno osiguranje i gdje se precizno proračunavaju štete, po Dr Karakostasu smanjenje šteta je 40-50%…Toliko o socijalističkim zemljama i nedokazanosti efekata obrane od tuče.
  Kada ukucate pojmove i imena koje sam naveo u tražilici, sve nađete vrlo lako na internetu.

 2. 2

  Petar Tunjic

  Taj sistem je koristilo samo nekoliko socijalistickih zemalja ali niti jedna zapadna zemlja, cudno ili ne ?

 3. 1

  Josip

  Nema znanstvenog dokaza da obrana od tuće sa raketama i prizemnim generatorima djeluje na “razbijanje” ledonosnih oblaka…

Leave a Reply