Iako se lokalni izbori održavaju tek za 18 dana, dvojica općinskih načelnika u županjskoj Posavini – Srećko Papac (HDZ) iz Gradišta i Andrija Juzbašić (DHSS) iz Bošnjaka – već su pobjednici i Općine kojima su na čelu vodit će i u sljedeće četiri godine. Na predstojećim izborima nemaju protukandidate i u kontinuitetu nastavljaju gdje su stali – Papac ulazi u deveti, a Juzbašić u pet mandat. Izostanak protukandidata pokazatelj je da je kvaliteta njihova rada očito prepoznata i nagrađena i da obojica političkih veterana uživaju neupitnu potporu u svojim sredinama.
Iako nemaju izazivača za mjesto načelnika, u njihovim je općinama prijavljeno više kandidacijskih lista za općinsko vijeće, a obojici je cilj, kao i svakom lokalnom čelniku, osigurati i većinu u predstavničkom tijelu kako bi mogli lakše upravljati, donositi odluke i provoditi zacrtane ciljeve.
Što se tiče izbora za Općinsko vijeće Gradišta, koje će u novom sazivu brojati devet članova, Općinsko izborno povjerenstvo zaprimilo je tri kandidacijske liste. Listu HDZ-a predvodi Srećko Papac, nositelj liste Domovinskog pokreta (DP) je Željko Filipović, a kandidacijsku listu Hrvatske stranke umirovljenika (HSU) predvodi Ivan Jozanović.
I Općinsko izborno povjerenstvo u Bošnjacima zaprimilo je tri kandidacijske liste za Općinsko vijeće. Nositelj liste HDZ-a je Juro Đordić, a kandidacijske liste Demokratskog HSS-a Josip Šumanovac. Kandidacijsku listu Blok umirovljenici zajedno (BUZ) predvodi Martin Plavšić.
Marija LEŠIĆ OMEROVIĆ
Izvor: glas-slavonije.hr







