Related Articles

2 Comments

 1. 2

  Šaban

  Ovaj tekst bi se mogao odnositi uglavnom na situaciju koja je bila prije zatvaranja šećerana u Osijeku i Virovitici. Proizvodnja u samo jednom pogonu tj. u županjskoj Sladorani i osnutak nove tvrtke (HIŠ), upravo i jeste pokušaj ekonomizacije proizvodnje radom samo jedne tvornice koja bi se maksimalno iskoristila, i koja bi imala sasvim dovoljno sirovine za njen puni kapacitet! Prošla godina je pokazala i stvarne mogućnosti naših poljoprivrednika koji su imali urode šećerne repe bolje nego prosjek EU-a ! I novi program potpora ministarstva poljoprivrede daje dodatnu nadu u opstanak ove kulture na našim oranicama. Sinergijski uz to i trenutni rast cijena šećera otvara mogućnost promjene negativnih trendova iz prošlih godina i ja iskreno vjerujem (i za dobrobit ovog grada) da bi ova industrija ipak mogla imati budućnost.

 2. 1

  Novo poglavlje

  Daj Bože da urodi plodom.
  No problem je u tome što cijena šećera je od 2017. u EU na tržišnoj osnovi i uvozi se jeftini šećer od trske.
  Proizvođači šećera kod nas prave gubitak a i ta zadnja šećerana u Zupanji je u pred stečaju.
  Trebamo se okrenuti poduzetništvu, obrtništvu i izvozu.
  Treba stvarati uvjete za privlačenje investitora i investicija u Županju.

Leave a Reply