Related Articles

2 Comments

 1. 2

  Tihomir

  Na osnovu različitih naučnih pristupa i metoda dobijeni su rezultati efekata obrane od tuče u svijetu. Profesori Dessens (Francuska) i Sancheez (Španjolska), dokazali su da je efikasnost prizemnih generatora srebro jodida oko 40%. Profesori Svabik (Austrija), Krauss (SAD i Kanada) te Karakostas (Grčka) dokazali su da je efikasnost putem avio unosa meteorološkog reagensa 40-50%. Profesori Radinović, Ćurić, Mesinger (Srbija) i Abšajev (Rusija) dokazali su da je efikasnost obrane od tuče, protugradnim raketama oko i preko 70%. Slične rezultate su imali i DHMZu, ali su radovi danas zabranjeni a analize sklonjene. Navedene autore i njihove radove je lako pronaći na internetu.

 2. 1

  Josip

  Da ponovim…

  Nema znanstvenog dokaza da obrana od tuće sa raketama i prizemnim generatorima djeluje na “razbijanje” ledonosnih oblaka…

Leave a Reply