Related Articles

42 Comments

 1. 15

  Anonimni

  Po ranijoj priči mislio sam da je gospođa posredovala pri zapošljavanju u školu nekome i sl. A ono ispadne ova čudna priča koja mi se na prvi pogled čini znanstvenom fantastikom i to lošom verzijom.
  Ako tu ima i gram istine moram reći da su srednjoškolci daleko intelektualno potkapacitirani. U 21.st. kada su 90%vremena na mobitelima i objavljuju svakakve zgode s predavanka, da nitko nije zabilježio riječi te profesorice, malo mi je to čudno.
  Dakle, vjerojatno se ne radi o istini, ako se radi onda ta gospođa nema šta više biti u obrazovnom sustavu.

  Reply
 2. 14

  Propitivanje

  Gospodine Anonimni zadivljen sam vašim poznavanjem statističkih podataka. Volio bi da imam priliku od vas zatražiti objašnjenje najesen kada završi desetogodišnji popis stanovništva 2021. pa kada nas popišu recimo 8.000 jedinki a prema biračkom spisku bi nas trebalo biti stanovnika oko 13.000 ( sa dijecom).
  I da mi sada objasnite šta oni ljudi imaju i kako dolaziti iz druge države ( BiH i Srbija recimo) kada ovdje ne žive a osnova za glasovanje na lokalnim izborima je prebivalište ( mjesto gdje živiš) a za nacionalne je domovnica odnosno državljanstvo.

  Reply
  1. 14.1

   Anonimni

   Poštovani ne trebate biti previše zadivljenji nisam ja tu ništa osobno proicirao već su to brojke koje su javno dostupne i nalaze se na dip-u (Državno izborno povjerenstvo, a ne drpi i propi).
   Kratice:
   LI – lokalni izbori
   Ps – popis stanovništva
   DZS – Državni zavod za statistiku

   Dakle:
   Ps 2001. Prema DZS Županja ima 16.383 stanovnika, na netu se pronalazi podatak od 13. 775 stanovnika i poziva se na DZS, a tamo te brojke 13.775 nema.

   LI 2001. 14.151
   LI 2005. 14. 460
   LI 2009. 13.055
   Ps 2011. 12. 090 stanovnika
   LI 2013. 11. 543
   LI 2017. 10. 894
   LI 2021. 10. 518

   Moj prijašnji komentar je bio odgovor na laži postavljene od Kleopatra : “Za njegova mandata Grad je prepolovio broj stanovnika”. U svome komentaru sam se raferirao da to nije istina i da po prebivalištu u Županji u svibnju ima 10.581 punoljetni pojedinac, a da je prema popisu iz 2011. Županja brojala 12.090stanovnika. Godine 2021. ne bi trebalo biti velikih oscilacija s obzirom na svibanj 2021. Ne podržavam politiku koju vodi gradonačelnik, ali isto tako ne podržavam širenje laži i kleveta na bilo čiji račun. Širenjem istih nećemo biti ništa bolji od trenutnih. Do 2010. su pravo glasa imali i naši bližnji pokojni, no unazad 10 godina je popis birača dobro strukturiran i prije svakih izbora se redovno ažurira.
   Što se tiče popisa stanovništva pred kraj godine, ponavljam ne znam koliko će biti ljudi u Županji, ali sudeći po broju registriranih s prebivalištem u svibnji 2021 (oni ulaze u popis čak mogu i ne živjeti u Županji, bitno je da imaju prebivalište) neće biti velike negativne oscilacije. Čak i da bude 8000 ljudi kako vi proicirate to i dalje nije 50% manje ljudi u Županji u razdoblju kada je gradonačelnik bio Davor Miličević.
   Što se tiče onih iz susjednih zemalja koji ne žive u Županji, imaju prebivalište i iskorištavaju sve pogodnosti u našoj državi oni su obični ljigavi, smrdljivi paraziti, ali doći će i njima jednom kraj. Po meni takvi ne bi trebali imati pravo glasa u Županji, ali isto tako ne bi trebali niti na parlamentarnim izborima pravo glasa imati također oni Hrvati koji ne žive u Hrvatskoj. Mislim da je to krajnje bezobrazno odlučivati nekome sudbinu, a živjeti daleko u toplome s podebljim bankovnim računom. Zamislite oni čak imaju 3 saborska zastupnika. Onaj tko je pomogao Hrvatskoj dobrodošao je da živi u Njoj, nitko mi to ne brani, ali lako je ostati u uređenijim zemljama i biti financijski posložen i glasati za nekoga tko tolike godine razvodnjava Hrvatsku, zašto ne bi bilo lako kad ih se osobno ne dotiče

   Reply
   1. 14.1.1

    Senzancionalno

    Evo stigla mi poruka na Viber.
    Jučer i danas na radiji Zupanji
    bio “HAMLET U MRDUŠI DONJOJ”😀

    Reply
 3. 13

  Njima je bitno

  Nakon što je saznao rezultate Miličević je skroz potpuno i bio je spreman priznati poraz i odraditi drugi krug onako bez puno truda. Sutradan opet nastupaju njegovi tutori iz Vinkovaca koji ga uvjeraju da ima šanse i da se mora boriti. Naravno on naivno misli da vjeruju u njega a oni zapravo samo žele da animira županjske hdz-OVCE da izađu na izbore i zaokruže Dekanića. A on to jadan ne shvaća.

  Reply
  1. 13.1

   Dosta je bilo i previše

   Bravo 😀
   Istina. “Nek se oni više otkače od nas.”
   ” Oni nas čerupaju ko kokoš već 20 g. zajedno s njim”

   Reply
  2. 13.2

   Veseli Zagorci

   Tako smo i mi čuli nekako.
   Da je u svom stožeru još u nedjelju navečer bio spreman priznati poraz.
   No da su ovi njegovi “poslušnici” ” digli se na noge” da ne dolazi u obzir.
   Jer oni su osjetili da su njihove privilegije ugrožene njegovim odlaskom sa vlasti a on može najesen u saborsku mirovinu.

   Reply
   1. 13.2.1

    Hm

    Jeste bili tamo? Hm
    Ne znam baš da je tako bilo

    Reply
  3. 13.3

   Tin

   A vjeruj mi potonio bi i ja kad bih znao da mjesečno gubim 14 000 kn i da ću morati početi po prvi puta u životu nešto ozbiljno raditi.

   Reply
 4. 12

  Nije pošteno

  Placaju i obecavaju sve i svašta,dobro su odradili prvi krug na prevaru. Ali valjda ce sad ljudi vidjeti i cuti kakve su prevare radili Bučkovi. Pobjediti na takav šupački i nepošten način nije pošteno. Jer sad se vidi da su zbilja zlo i gori od HDZa. Kakav god da je i koliko god ne voljeli Davora bar nije varao na izborima i igrao je pošteno. A poštenje ga je koštalo.

  NISTE POŠTENI I DABOG DA IZGUBILI!!!!

  Reply
  1. 12.1

   Šišmiš

   Što ti to jedeš kada si tako pametan i na kojim si tabletama?

   Reply
   1. 12.1.1

    Lovac Luka

    Šišmišu ne moraš bit previše pametan da vidiš koji su prevaranti i licemjeri ovi Juzabašićevi glineni golubovi.

    Kad prođu izbori samo će ih porazbijati i nitko nece nista dobiti,a svi skupa cemo izgubiti puno toga. A prije svega ljudskost.

    Reply
  2. 12.2

   Anonimni

   O poštenju trenutnog gradonačelnika reći će sud. Nisam upućen u namještanja protukandidata, ako ih je bilo i ako ste upoznati s time, molim Vas kao građanin građanina da obavite svoju dužnost i prijavite sve nadležnima. Nije fer varati.
   Neka pobjedi volja građana.

   Reply
 5. 11

  SDP ŽUPANJA

  OD DVA ZLA SDP ĆE BIRATI MANJE ZLO I GLASATI ZA GOSPODINA MILIČEVIĆA. DAMIR JUZBAŠIĆ NEMA KVALITETE GRADONAČELNIKA !!!

  Reply
  1. 11.1

   Pravi SDP

   Molim te da se predstaviš pa da te nakon ovoga odmah izbacimo iz stranke!

   Reply
  2. 11.2

   Kopakabans

   Pa zar ti misliš da su oni tamo imbecilni. ?
   To su puste tvioje želje.
   Tvoj kandidat je totalni tropa na ovim izborima.
   Jedite zajedno kulen koji ste kupili našim novcem.

   Reply
 6. 10

  Veseli Zagorci

  Bravo Mario . U sridu 😀
  Tako se to radi.

  Reply
  1. 10.1

   Tin

   Nije u sridu u četvrtak je 😛

   Reply
 7. 9

  CAR JE GOL

  Vidim da se najviše javljaju oni što su dobili bon od 100 kn i besplatno jeli kulen koji je kupljen novcem građana.

  Reply
 8. 8

  Ekipa iz kvarta

  “Koji nebuloza” smo se naslušali danas na radiju od Davora Miličevića.
  “Priča gluposti”.
  Jeftina demagogija.
  Srećom će biti gradonačelnik jos 10 dana a onda dolazi za gradonačelnika Damir Juzbašić.

  Reply
  1. 8.1

   Istina boli

   Nisu gluposti, to je istina sve što je rekao na radiju, provjerite ako vas baš zanima .
   A istina boli…..

   Reply
   1. 8.1.1

    Talent show

    To je ” njegova” istina i nema veze sa istinom. Pokušava manipulirati kao i uvjek do sada. No on je ” pročitana knjiga” .
    Sve je profulao u ovih 16 g. koliko je na vlasti. Antitalent.
    Gubi izbore i Juzbašić će biti gradonačelnik Županje.

    Reply
    1. 8.1.1.1
 9. 7

  Kleopatra

  Još 10 dana u nećemo imati više priliku slušati ovu jeftinu demagogiju Davora Miličevića i njegovih poltrona.
  Predugo ti monolozi traju i nemaju veze sa istinom u stvarnošću
  Onaj tko je glasao prvu puta za Juzbašića će opet glasovati za njega
  . Miličević želi poručiti građanima da su “krivo” glasali . Pa nisu građani glupi. “Neka se napokon ostavi ćorava posla” i prizna poraz. On je htio kao još ovaj mandat pa bi se povukao kao a tu je 16 g već ( predugo).
  Nema rezultate.
  Za njegova mandata Grad je ” prepolovio” broj stanovnika.
  “Kakav si ti kapetan broda kada ti pobjegne sa broda pola putnika i posade? “

  Reply
  1. 7.1

   Haha

   Gospođo Kleopatra, vidi se iz priloženog da ste glasali za g. Juzbašića i opet ćete, cijenim svako mišljenje, okej.
   Ali ajde ako mi možete reći sta ce on to promijeniti? On i njegova “predobra ekipa” haha

   Reply
  2. 7.2

   Anonimni

   Poštovana slažem se da dotični gradonačelnik nije učinio puno za Županju, da je imao mnogo krivih poteza za koje se nadam da će odgovarati, ali smatram da nije korektno iznositi neistine. Prema dip-u na ovim izborima je pravo glasa u Županji imao 10 581 pojedinac s prebivalištem u Županji (ne računaju se djeca do 18g.). Prema službenom popisu stanovništva iz 2011. Županja je brojala 12 090 stanovnika, dakle gradonačelnik nije za duplo smanjio broj stanovnika. Ne treba se služiti lažima jer bi onda bili jednaki njima. Protukandidat je dugo vremena bio pod okriljem trenutnog gradonačelnika i dobar dio ljudi na njegovoj listi je imao nekakve osobne koristi, koji su im motivi sada? Vidjet će se kroz vrijeme, četiri godine brzo prođu, valjda će tada dođi netko tko doista živi Županju. Izađite na izbore i birajte onoga tko može nanijeti manju štetu. Za 4g. će se valjda isprofilirati dobar kandidat bez mrlja.

   Reply
   1. 7.2.1

    Taraba

    Piše i na tarabi štošta pa znamo da nije. Tako i na biračkom popisu piše da Županja ima 10.581 punoljetnu osobu koja živi u Županji, a svi znamo da nas, nažalost, nema sveukupno (i maloljetnika dakle) ni 8.000.

    Reply
    1. 7.2.1.1

     Anonimni

     U Županji je toliko ljudi prijavljeno, odnosno toliko ih ima prebivalište. To što neki žive u Bosni ili nekoj drugoj državi, a prijavljuju prebivalište u Županji to je drugi problem kojega treba riješiti. Nije uredu da netko živi u drugoj zemlji, a putem prebivališta iskorištava povlastice druge zemlje. A ako već znate da na tarabi piše štošta i da to nije to što onda stalno skačete na nju. Tako i s popisom zašto to jednom ne riješite, da živim u Županji meni bi smetalo da mi sudbinu može određivati toliko tisuća ljudi koji ne žive tu, ali onda bih i poduzeo nešto po tom pitanju.

     Reply
 10. 6

  Anonimni

  Davor kad pada on vuče sve sa sobom. Bit će zanimljivo vidjeti tko će još biti naveden ovih dana. Kažu stari da je jednako kriv onaj što je držao ljestve kao i onaj što je krao šljive. Treba sve provjeriti, ako se ispostavi da je novac netransparentno trošen i ako je bilo kakvih posredovanja, sankcije su jasne, a ako je čovjek nedužan onda bi Davor morao također nositi sankcije 1. za navedeno (ne)djelo, a 2. za javno blaćenje g. Vestića.

  Reply
 11. 5

  Građa

  Sjatile se ptice sa dva lica. Hoce li se i sve ostalo demantirati pod navodno lazno ili su onda sve ostalo bile istine?

  Reply
 12. 4

  Ameno dorime

  Svevišnji sultan daje i upravlja parama kako njemu odgovara.

  Reply
 13. 3

  Građa

  Sjatile se ptice sa dva lica. Hoce li se i sve ostalo demantirati ili je samo ovo mozda bila laz? Zaposljavanje, kulenje i sve ostalo su istine?

  Reply
 14. 2

  Panika

  Evo i vas koji niste umorni. Vi koji ste bez Miličevića na poziciji ništa. Vas hvata najveća panika!!!

  Reply
  1. 2.1

   Nema panike

   Niti mi je Miličević dao nešto u životu niti bi ja sa svoje dvije zdrave ruke i noge nešto tražio, samo gledam sve sa ljudske strane i ne znam gdje vam je kraj.

   Reply
 15. 1

  Panika

  Bravo Mario!!!
  Mislio sam da će Miličević shvatiti poruku građana koji mu već drugi puta jasno i glasno putem izbora govore da ga ne žele na funkciji predsjednika HDZ-a a sada i kao gradonačelnika. Ovo što radi je degutantno.
  Gotov si i priznaj poraz. Olakšaj nam svima ovih 10 dana do izbora, olakšaj i sebi i svojim poslušnicima i oni su već umorni od tebe i zahtjeva koje pred njih stavljaš, samo se ne usude reći!

  Reply
  1. 1.1

   Nema panike

   Umorni! Hahahaha, pa bas si me nasmijao!
   To je samo motiv da se borimo protiv placenih glasova. Da nam u Zupanji odlucuju oni koji su vec godinama u inozemstvu. Ljudi su iskreni, kazu zasto su glasali za Juzbašića.
   Sad cemo vidjeti gdje su isti 😉

   Reply
  2. 1.2

   Panika u Juzba taboru

   Čuj to! Čuvao Miličević njihove tajne pa sada frka u kokošinjcu kad je neke stvari iznio u javnost. Šta kaže gospodin Vestić za svoju suprugu? Nije vrbovala po školi?

   Reply
   1. 1.2.1

    SDP ogranak Županje

    Od dva zla SDP će podržati gospodina Miličevića koji ima više iskustva a i u državi na vlasti je HDZ pa će time biti lakša suradnja i razvitak grada Županje… Juzbašić je protjeran iz HDZ i ako nam on dođe na vlast cijela hrvatska će nam okrenuti leđa a pipa koja daje pare će se zatvoriti na 4 godine ….

    Reply
    1. 1.2.1.1

     Pravi SDP

     Da mi je vidjeti tog SDP-ovca koji će podržati Davora nakon svega što je učinio u Županji. Prije bih umrla nego to učinila!

     Reply
   2. 1.2.2

    J.J.

    Vestic legenda brani sebe, a za suprugu ništa?
    Očito da je istina da je vrbivala učenike da glasaju za Juzbasica.
    Koja sapunica

    Reply

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Obavezna polja su označena sa *

The maximum upload file size: 128 MB. You can upload: image, audio, video, document, interactive, text, archive. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here