Related Articles

2 Comments

  1. 2

    Vibor Martinović

    Da je Dejo istinski znanstvenik znao bi da je GDP vrlo loš pokazatelj razvijenosti zemalja koji je napušten od strane svakog ozbiljnog akademskog analitičara. Postoje mjere i veličine koje puno bolje oslikavaju razvijenost države. Što se tiče prvog vala – koji su to “poduzetnički sposobne individue” postojale u RH početkom 90-ih? Ne nismo ih imali, a vrlo malo ih imamo i danas, značajnim dijelom zbog državnog utjecaja na ekonomiju – u tome vidim kvalitetu Dejine analize. Tko se 90-ih dokopao poduzeća? Najčešće oni koji su i 80-ih bili bliski vlasti – sjetimo se situacije u Županji, posebno Županjske banke, ne moramo ići dalje. A koliko su oni, jugoslavenski kadrovi, bili spremni za poduzetničku/kapitalističku utrku? Znamo iz rezultata… Doduše, 90-ih je veliki dio poduzeća morao propasti, korigirati proizvodnju, smanjiti broj zaposlenih zbog toga što su izgubili tržište a i 80-ih su održavani na aparatima na umjetan način – zbog čega je Jugoslavija i bila najneefikasniji gospodarski sustav 20-og stoljeća… Mislim da bi se Dejo i slični genijalci mogli pozabaviti takvim razlozima, a ne isključivo mantrati o Hrvatima lopovima koji su svi redom pljačkali vlastitu državu.

  2. 1

    Ruža Bučak

    Tako je bilo i još je

Leave a Reply