12. lipnja 2026

Dobre vijesti iz Vlade stigle su u obliku sufinanciranja učeničkog prijevoza. 75% od ukupnog iznosa za učekičku kartu tako će sufinancirati država, dok će preostalih 25%

sufinancirati u jednakom omjeru županija, prijevoznici, te gradovi i općine. Na taj način, srednjoškolci će na području naše županije imati besplatan prijevoz. Riješeno je pitanje za 4716 učenika koji će putovati autobusom, te 111 koji će do škole putovati vlakom. Za navedenu svrhu bit će potrebno 4 milijuna i 864 tisuće kuna, od čega će država izdvojiti 3 milijuna i 642 tisuće, a županija 407 tisuća kuna.

Odgovori